Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 02 maj 2014 19:57

Wrak brytyjskiego okrętu podwodnego dostępny dla turystów

Napisane przez AG
Cyfrowy obraz wraku okrętu podwodnego Cyfrowy obraz wraku okrętu podwodnego archiwum Nautical Archaeology Society and 3deep Media

Wrak leżącego na dnie w pobliżu Solent, brytyjskiego okrętu podwodnego został jako pierwszy udostępniony płetwonurkom.

Okręt podwodny HMS/mA 1 został zbudowany w lipcu 1902 w stoczni Vickers Sons & Maxim Ltd dla Królewskie Marynarki Wojennej. Zatonął w roku 1911 i spoczął na głębokości zaledwie 12 metrów.
Obecnie wrak będa mogli oglądać z bliska turyści z licencją nurka, oczywiście pod opieką przewodnika. Będzie można obejrzeć kiosk, właz do załadunku torped i urządzenie do podnoszenia kabli podwodnych. Po zatopieniu okręt podwodny używany był jako cel w ćwiczeniach marynarki wojennej.

Mark Beattie-Edwards kierownik programu ze Stowarzyszenia Dziedzictwa i Archeologii Morskiej powiedział: "Wrak został w roku 1998 objęty ochroną na podstawie Aktu Ochrony Wraków opublikowanego w roku 1973. Nurkowanie do wraków jest organizowane przez Stowarzyszenie Dziedzictwa i Archeologii Morskiej i chcemy wkrótce otworzyć trzy inne "szlaki" podwodne do drewnianych wraków. Jestem pewny, że turyści będą zdumieni, jak świetnie zachowany jest HMS/mA 1 i że pomimo ponad stu lat spędzonych na morskim dnie, wydaje się nietknięty."Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.