Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 01 maj 2014 15:13

Rekordowy kwartał hotelarzy w Abu Dabi

Napisane przez AG
Wielki Meczet Sheikh Zayed Wielki Meczet Sheikh Zayed archiwum visitabudhabi.ae

152 obiekty hotelowe zanotowały najlepszy w historii kwartał pod względem liczby gości oraz wysokości przychodu. Przez pierwsze trzy miesiące tego roku, Abu Dabi odwiedziło 834 771 gości, co oznacza wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku 2013 aż o 32 proc.

Liczba noclegów przez nich wykupionych wzrosła o 22 proc. i wyniosła prawie 2,6 mln. Obłożenie hoteli wzrosło o 8 proc. do 79 proc.
Przychody z tego tytułu osiągnęły 389,9 mln dolarów, co z kolei oznacza wzrost w stosunku do poprzedniego roku o 11 proc. Posiłki i napoje dały przychody w wysokości 162 mln dolarów (również 11 proc więcej niż w pierwszym kwartale roku 2013).

Jasem Al Darmaki zastępca dyrektora generalnego w ministerstwie turystyki i kultury powiedział: "Te liczby wróżą nam dobrze na przyszłość, zważywszy, że liczba oferowanych miejsc hotelowych w emiracie wzrosła o 10 proc. Pierwszy kwartał charakteryzował się dużą pracowitością w Abud Dabi, zwiększeniem aktywności handlowej w naszym regionie oraz powiększeniem liczby połączeń lotniczych, co otwiera dla nas nowe rynki."

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy w Abu Dabi otworzono 11 nowych hoteli, liczba pokoi hotelowych wzrosła z 24 416 do 26 811. Średnia cena pokoju wynosi podobnie jak rok temu 124 dolary.
W Abu Dabi, w pierwszym kwartale, wzrosła również (o 29 proc.) liczba turystów krajowych, było ich 260 755, wykupili 603 120 noclegów (o 30 proc. więcej niż rok temu).
Największą grupą wśród turystów zagranicznych są Hindusi, od 1 stycznia do 31 marca tego roku przyjechało ich do emiratu 50 291 (wzrost o 39 proc.), wykupili 196 208 noclegów (wzrost o 14 proc.).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.