Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 28 kwiecień 2014 16:21

Piramidy będą w centrum nowego projektu turystycznego

Napisane przez AG

Gubernator prowincji Gizy Ali Abdel Rahman ogłosił w niedzielę szczegóły największego projektu turystycznego w Egipcie, który "ma kosztować 7,5 mln funtów egipskich.

Projekt będzie sfinansowany przez Ministerstwo Turystyki a zrealizowany przez ministra ds starożytności.

Abdel Rahman powiedział. "Usytuowany niedaleko ulicy Haram Street, projekt obejmować będzie 280 bazarów, sklepy, restauracje i kawiarnie zbudowane z myślą o turystach. W ciągu miesiąca ogłosimy przetarg skierowany do deweloperów. Zrobimy wszystko, by zachęcić do powrotu turystów pod piramidy."

Prowincja przeznaczyła już 21 mln funtów egipskich na poprawę ulic wokół Haram Street. Ministerstwo Finansów Egiptu ostatnio ogłosiło, że przychody z turystyki w pierwszej połowie z roku budżetowego 2013/2014 zmalały o 66 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem budżetowym i osiągnęły 1,9 mld dolarów. Minister turystyki Zazou, który w ubiegłym tygodniu ogłosił podwyżkę ceny wizy egipskiej z 15 na 20 dolarów, podkreślił, że spodziewa się w tym roku wzrostu liczby turystów o 3 mln - z 9,5 mln w roku 2013 do 12,5 mln w roku 2014, zaś przychody z turystyki mają osiągnąć 11 mld dolarów.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.