O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

wtorek, 15 maj 2018 11:44

Sri Lanka liczy na jeszcze więcej polskich turystów

Napisane przez MM
Madubhani Perera, dyrektor marketingu w Sri Lanka Tourism Promotion Bureau Madubhani Perera, dyrektor marketingu w Sri Lanka Tourism Promotion Bureau MM

Polska jest dla Sri Lanki nowym, ale dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.

Zainteresowanie polskim rynkiem wśród przedsiębiorców ze Sri Lanki zwiększone zostało przez niezłą dynamikę wzrostu przyjazdów naszych turystów. W ciągu ostatnich pięciu lat ich liczba wzrosła trzykrotnie, by w 2017 roku wynieść ponad 15,3 tys.

Dużo więcej Polaków

„Ten rok również zapowiada się rekordowo jeśli chodzi o rynek polski, liczba odwiedzin do kwietnia wynosi bowiem ponad 9,2 tys. Przyglądamy się Polsce, bo zauważamy tutaj dynamiczny wzrost, przewyższający w 2017 roku 10 proc.” – komentuje dla portalu WaszaTurystyka.pl Madubhani Perera, dyrektor marketingu w Sri Lanka Tourism Promotion Bureau.

W ujęciu regionalnym Wschodnia Europa jest dla Sri Lanki czwartym najważniejszym rynkiem po Azji Południowej, Azji Wschodniej i Europie Zachodniej. Liczba odwiedzin z tego regionu przekracza 181 tys., z czego jednak za większość odpowiadają turyści z Rosji (ponad 60 tys.) i z Ukrainy (ok. 35 tys.). Jednak Polska ma na tle innych krajów z regionu bardzo dużą dynamikę wzrostu.

Zainteresowanie branży

Wzrost zainteresowania łączy się z większą dostępnością, dzięki połączeniom lotniczym otwartym przez bliskowschodnich przewoźników. Bilety lotnicze to jednak najdroższy element wyjazdu. Jak na razie na organizację wyjazdów na Sri Lankę zdecydowało się kilkunastu polskich organizatorów turystyki, wielu innych jednak przygląda się temu kierunkowi. Świadczy o tym duża frekwencja na workshopie. Touroperatorzy zauważają, że przy kolejnych okazjach kontrahentów ze Sri Lanki mogłoby przyjechać więcej. Wczoraj w warszawskim Sofitelu gościło ich 12.

„Ccemy nawiązać więcej biznesowych relacji z polską branżą. Obecnie prowadzimy w Polsce doraźne akcje promocyjne za pośrednictwem agencji PR, jednak planujemy też uruchomić kampanie w mediach społecznościowych w języku polskim. Organizacja Turystyczna Sri Lanki będzie wystawiać się na targach TT Warsaw, mamy przygotowane broszury w języku polskim” – informuje Madubhani Perera.

Z dość obszernej i różnorodnej oferty Sri Lanki polscy turyści na razie najchętniej wybierają wypoczynek na plaży i turystykę związaną z dziedzictwem kulturowym. Rośnie jednak zainteresowanie turystyką aktywną, safari i eko-turystyką, a także ofertą wellness opartą na tajnikach medycznych Ajurwedy.