LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

sobota, 26 kwiecień 2014 19:30

Japonia - znaczny wzrost liczby turystów

Napisane przez AG
Japonia - znaczny wzrost liczby turystów archiwum japan.tourism

W marcu tego roku Japonię odwiedziło o 22,6 proc. więcej turystów niż w marcu 2013.
Liczba ich wg japońskiej Narodowej Organizacji Turystycznej wyniosła 1 050 500.

Tak dobry wynik to efekt przede wszystkim większej liczby turystów z Chin i Tajwanu, ale i złagodzenia przepisów wizowych dla gości z Malezji i innych krajów Azji południowo-wschodniej. Poprzedni rekord miesiąca należał do lipca 2013, kiedy Kraj Kwitnącej Wiśni odwiedziło 1 003 032 gości.
W marcu tego roku, liczba turystów z Chin wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego aż o 80,1 proc. i wyniosła 184 200. Ten wyjątkowy napływ Chińczyków spowodowany był słabszym kursem jena oraz wznowieniem rejsów statków wycieczkowych, które były zawieszone w ubiegłym roku wskutek kryzysu między dwoma państwami dotyczącymi wyspy Senkaku
Liczby gości z Tajwanu wzrosła 41,4 procent i wyniósł 208 500, zaś liczba turystów z Hongkongu wzrosła o 8,4 proc. do 64 tys.
Liczba gości z Malezji wzrosła w stosunku do marca 2013 roku o 74,6 procent i wyniosła 23 400 osób zaś liczba Wietnamczyków wzrosła o 63,7 procent do 11 100, gości z Tajlandii - o 58, proc., do 71 100.
Zmalała liczba turystów z Korei Południowej, spadek wyniósł 7,2 proc. a liczba gości z tego kraju wyniosła 192 tys. - to wynik mniejszej niż przed rokiem lotów między dwoma krajami.
.