Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 24 kwiecień 2014 22:57

Od 1 maja wizy do Egiptu droższe

Napisane przez AG
Kolosy Memnona Kolosy Memnona AG

Egipt ogłosił, że od 1 maja podnosi cenę wizy z 15 do 20 dolarów.

Minister turystyki Hesham Zazou stwierdził, że podwyżka jest niewielka (choć to podwyżka o 1/3)i nie oczekuje w związku z tym, że wpłynie ona negatywnie na przyjazdy turystów do jego kraju.
Decyzja o podwyższeniu ceny wizy do Egiptu byłą już kilkakrotnie odkładana. Początkowo miała być podjęta w listopadzie 2013 roku, potem w lutym 2014, reszcie teraz - w maju 2014.
Według Zazou, wizy egipskie wciąż należą do najtańszych na świecie. Liczba turystów odwiedzających Egipt w pierwszych dwóch miesiącach spadła w porównaniu z rokiem ubiegłym o 28 proc., do 1,3 mln.



Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznej



Wypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.