Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 13:23

Afryka zawitała do Warszawy

Napisane przez MM
Workshop Spotlight on Africa w Warszawie Workshop Spotlight on Africa w Warszawie MM

Po raz pierwszy do Polski zawitał zorganizowany przez South African Tourism roadshow promujący firmy turystyczne z RPA, innych krajów Afryki oraz wysp na Oceanie Indyjskim. Wzrasta ich zainteresowanie Polską jako rynkiem przyjazdowym.

Roadshow „Spotlight on Africa” odbywał się między 10 a 12 kwietnia w: Warszawie, Bukareszcie i Pradze. Zorganizowany został przez South African Tourism, ale brały w nim udział również firmy z innych krajów: Kenii, Botswany, Namibii, Tanzanii, Zanzibaru i Zimbabwe. Swoją ofertę prezentowali też przewoźnicy: Flydubai, Air Mauritius, South African Airways.

„Do tej pory nie podejmowaliśmy działań promocyjnych na polskim rynku, jednak widzimy jego potencjał i rosnące zainteresowanie klientów. We wrześniu zorganizujemy większe seminarium, z większą liczbą uczestników z branży. Nawiązujemy kontakty i zbieramy wiedzę niezbędną do zbudowania planu marketingowego dla polskiego rynku” – mówi Ntokozo Langa z South African Tourism.

Na razie liczba Polaków odwiedzająca RPA nie jest duża – w 2017 roku było ich nieco ponad 8 tys., jednak stale wzrasta. Polaków interesują przede wszystkim wyjazdy wypoczynkowe na wybrzeże i safari, ale na popularności zyskuje też enoturystyka (w RPA jest 100 tys. hektarów winnic), kontakt z lokalną kulturą i ludnością. Afrykańczycy chcą zainteresować polskie grupy także swoją ofertą dla segmentu MICE. Podkreślają, że RPA to także dobry kierunek dla miłośników pięknych widoków, surfingu i nurkowania z delfinami, a nawet pływania z pingwinami.

Przedstawiali też ofertę wyjazdów typu „adventure”, podczas których można podziwiać rekiny nurkując w klatce, skakać na bungee, ze spadochronem, a także uprawiać rafting. Tym, którzy nie poszukują tylu doznań z dreszczykiem firmy z RPA proponują trasy rowerowe i jazdę konną, a także surfowanie po wydmach.

Ntokozo Langa przypominała, że RPA to nie tylko przyroda, ale też życie wielkomiejskie i wydarzenia kulturalne – np. festiwal jazzowy w Cape Town. Również w Pretorii i Durbanie można spędzić czas zwiedzając muzea (Pretoria Art Muezum, Goodman Gallery, Durban Art Museum), bawiąc się w klubach i jedząc w dobrych restauracjach.

Dla tego kraju największym rynkiem przyjazdowym są Stany Zjednoczone – w 2016 roku z Ameryki Północnej do RPA naliczono ponad 406 tys. przyjazdów turystycznych. Z całej Europy natomiast – ponad 1,525 mln. W sumie RPA w 2016 mogła się pochwalić ok. siedmioma milionami turystów z zagranicy.