Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 20 marzec 2018 22:01

Czechy – 5 proc. więcej przychodów z turystyki w 2017 roku

Napisane przez AG
Czeski Krumlov Czeski Krumlov AG

W 2017 roku Czechy odnotowały 5 proc. wzrost przychodów z turystyki przyjazdowej. Wyniosły one 162 mld koron. 

 

Najwięcej pieniędzy wydawali w Czechach turyści z Niemiec, Rosji, Słowacji, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Najwyższe wzrosty z roku na rok przychodów odnotowano z Chin (+34 proc.), Indii (+47 proc.), Korei Południowej (+21 proc.) i Rosji (+19 proc.).

Największą dynamikę liczby turystów odnotowano z następujących rynków: Chiny – 38 proc., Rosja – 35 proc., Korea Południowa – 28 proc..

W ubiegłym roku w hotelach, pensjonatach i na campingach nocowało 10,2 mln turystów zagranicznych, o 9,2 proc. więcej niż w 2016 roku.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.