Reklama

Reklama

Reklama

sobota, 17 marzec 2018 10:40

Dubaj – ponad 71 tys. Polaków w 2017 roku

Napisane przez AG
Dubaj z okien hydroplanu Dubaj z okien hydroplanu AG

W 2017 roku Dubaj odwiedziło 15,79 mln turystów, w tym 71 720 Polaków – o 28,4 proc. więcej niż w 2016 roku.

Dubaj w ubiegłym roku był czwartym miastem na świecie pod względem liczby turystów. Według przedstawicieli Dubai Tourism and Commerce Marketing (DTCM), którzy w Warszawie spotkali się z reprezentantami polskich biur podróży i dziennikarzami, do 2020 liczba turystów odwiedzających Dubaj rocznie wzrośnie do 20 mln.

Polacy najchętniej zwiedzają w Dubaju: Burj Khalifa, Dubai Mall, Burj Ala Arab. Chętnie też jeżdżą na pustynne safari.

Michał Waligórski z DTCM, podkreślił, że każdego roku w Dubaju otwierana jest nowa atrakcja. Ostatnim przebojem jest Dubai Park Resort, kompleks tematycznych parków rozrywki: Motiongate Dubai, Bollywood Dubai, Legoland Dubai i parku wodnego – Legoland Dubai Park.

Coraz większym powodzeniem cieszy się największy na świecie park rozrywki pod dachem – Marvel – 140 tys. metrów kwadratowych świata gier i filmów. Jedna z ostatnich atrakcji to Dubai Frame z tarasem widokowym na wysokości 150 metrów.

Już niedługo otwarte zostanie wielkie koło diabelskie – Ain Dubai. Koło będzie miało średnice 210 metrów, pełny obrót będzie trwał około godziny. Na kole umieszczono 40 wagoników 35-osobowych, tak więc jednocześnie będzie mogło się „kręcić” aż 1 400 osób.

W tym roku planowane jest również otwarcie wielkiego parku safari, gdzie w warunkach zbliżonych do rzeczywistych będzie żyło 2,5 tys. zwierząt. Przede wszystkim park będzie miał za zadanie podtrzymanie zagrożonych populacji zwierząt.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.