Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 21 kwiecień 2014 23:53

Cypr liderem w turystyce zrównoważonej?

Napisane przez AG
Jeden z hoteli cypryjskich w Protaras Jeden z hoteli cypryjskich w Protaras AG

Cypryjska Organizacja Turystyczna (CTO) zatwierdziła nowe obowiązkowe standardy, które będą obowiązywać w każdym hotelu na wyspie.

Te nowe minima wyznaczone hotelarzom są częścią szerszego programu reform jakie przeprowadzaja wspólnie CTO, Cypryjska Inicjatywa Turystyki Zrównoważonej (CSTI) oraz Fundacja Turystyki. Pierwszoplanowe miejsce w zmianach ma mieć turystyka zrównoważona. Od tego roku hotele na Cyprze będą musiały się wykazać prowadzeniem interesów w sposób nienaruszający równowagi ekologicznej i ppmogający w oszczędzaniu kosztów.
Wśró pezyjętych kryteriów obowiązujących hotelke najważniejsze to:
- zmniejszenie zużycia energii, wody i środków chemicznych;
- zmniejszenie liczby wytwarzanych odpadków;
- wyszkolenie personelu odpowiedzailenego za zrównowazony rozwój;
- propagowanie auetntyczmej tradycyjnej kuchni cypryjskiej oraz kultiry;
- popieranie lokalnych działań organizacji charytatywnych i wspólnot lokalnych.
Inspektorzy CTO sprawdzą stosowanie powyższych kryteriów i zdecydują, w wypadku poprawy jaościowej hoteli, jak realizować program zrównoważonej turystyki na dłuższą metę.

Lefkos Phylactides, dyrektor turystyki w CTO powiedział: "Jesteśmy zachwyceni, że branża hotelarska współpracuje z nami, by Cypr stał się światowym liderem w turystyce zrównoważonej. Zaproponowane przez nas minimalne standardy pomogą nam chronić te rzeczy, któreprzyciągają ludzi na Cypr: nasze krajobrazy, naszą kulturę i tradycje oraz naszych znanych z gościnności mieszakńców. Odwiedzający Cypr mogą być pewni, że zaoferujemy im najwyższą jakość oraz autentyczny produkt, zarówno teraz, jak i przyszłości."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.