Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 12 marzec 2018 09:24

Egipt: w 2018 roku będzie 12 mln turystów

Napisane przez AG
Piramida schodkowa w Sakkarze Piramida schodkowa w Sakkarze AG

Hamed el-Chiaty, prezes Travco Group, największej firmy turystycznej na Bliskim Wschodzie, powiedział, że do końca 2018 roku Egipt odwiedzi 12 mln turystów. W 2019 roku liczba ta ma wzrosnąć o 40-50 proc.

Cytowany przez Egyptindependent.com Hamed el-Chiaty, stwierdził, że pomoże w tym otwarcie i wspieranie przez Egipt nowych rynków na Litwie, Łotwie i Węgrzech. Optymistycznie wyraził się również o podpisanych nowych umowach z touroperatorami i przewoźnikami z Ukrainy i Wielkiej Brytanii. El-Chiaty sądzi, że liczba turystów podróżujących czarterami do Egiptu z wymienionych powyżej kierunków wzrośnie w krótkim czasie.

Hamed el-Chiaty powiedział, że Egipt bardzo dobrze zaprezentował się największych targów turystycznych na świecie. IRB w Berlinie i podpisano podczas nich wiele bardzo korzystnych umów dwustronnych.
Według prezesa Travco Group zwiększenie liczby turystów odwiedzających Egipt do 12 mln wpłynie na zwiększenie liczby zatrudnionych w sektorze turystycznym.

El-Chiaty podkreślił również znaczenie roli Ministerstwa Turystyki w monitoringu jakości usług hotelowych, kontroli jakości usług i ewentualnym karaniu winnych zaniedbań.

Turystyka dająca obecnie 12 proc. egipskiego PKB przeżywa trudna sytuację od katastrofy rosyjskiego samolotu w październiku 2015 roku, w które zginęły 224 osoby. Nie tylko Rosja, ale i kraje zachodniej Europy wstrzymały ruch lotniczy do kurortów na Morzem Czerwonym. Czartery z Rosji być może zostaną wznowione w kwietniu tego roku.

W ubiegłym roku na wakacje do Egiptu wybrało się blisko 8 milionów turystów, w tym 600 tys. z Polski.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.