Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 20 luty 2018 20:58

Egipt: oaza Źródła Mojżesza będzie jak nowa

Napisane przez MG
Źródła Mojżesza Źródła Mojżesza materiały prasowe

Ministerstwo Turystyki Egiptu podjęło się rewitalizacji i rozbudowy oazy zwanej Źródłami Mojżesza, której historia sięga czasów bizantyjskich. Budżet przedsięwzięcia wynosi 8 milionów funtów egipskich.

W prowincji Synaju Południowego występują liczne źródła lecznicze, najważniejsze z nich to oaza Źródła Mojżesza - oprócz znaczenia leczniczego ma bowiem znaczenie historyczne i religijne
Źródła Mojżesza to kompozycja grupy gorących źródeł, niezwykle żyznej ziemi i naturalnych palm. Znajduje się tutaj siedem ujęć wodnych z czasów bizantyjskich oraz kolekcja naczyń glinianych.
Miejscowe wody mają właściwości lecznicze, pomagają leczyć między innymi choroby skór, osteoporozę, cukrzycę; działają relaksacyjnie i spowalniają proces starzenia ciała. Źródła są odnawialne, woda z nich wypływa przez cały rok.

Projekt rewitalizacji Źródeł Mojżesza rozpoczął się w 2015 roku. Polega na odsłonięciu przykrytych piaskiem źródeł, rekultywację obszaru oazy, odnowienie starych kiosków, pawilonów, zbudowanie restauracji, barów szybkiej obsługi i stoisk z rękodziełem. Głowna droga prowadząca do oazy oraz boczne drogi łącznikowe zostały wyasfaltowane, założono nowe oświetlenie (korzystające z baterii słonecznych). W ostatnią sobotę wizytowali minister turystyki Rania Al.-Amshat, minister starożytności, Khaled El-Enany i gubernator prowincji Ahmed Hamed.

Ministerstwo turystyki przeznaczyło na projekt rewitalizacji oazy 8 mln funtów egipskich.

Źródła Mojżesza położone są w południowo-wschodniej części muhafazy Suez, na półwyspie Synaj, nad brzegiem Zatoki Sueskiej Morza Czerwonego w Egipcie, ok.15 km na południowy wschód od Suezu.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.