Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 12 luty 2018 09:02

Wakacje w Chorwacji – premium destynacja

Napisane przez MG
Rovinj Rovinj Ivo Biocina

Coraz mocniej zapracowani ludzie coraz częściej potrzebują nie kolejnej dawki adrenaliny, a raczej chwili wytchnienia i odpoczynku. Moda na zdrowy styl życia dynamicznie się rozwija, ale błękit nieba, czyste morze i słońce nie są już dzisiaj gwarancją ciekawie spędzonego czasu. Może nie musi być bardzo aktywnie, ale za to powinno być ciekawie.

Chorwacka Istria to raj dla ludzi kochających maleńkie urokliwe miasteczka, winnice i dobre jedzenie.
Warsztaty kulinarne podczas, których można nauczyć się jak przyrządzać miejscowe specjały czy różne eventy dedykowane produktom naturalnym (dni dzikich szparagów, ostryg, czekolady), to tylko maleńki wycinek tego co można na Istrii robić. Nie można ominąć również największego specjału z jakiego region słynie – białych i czarnych trufli. Przyjemność wyszukania własnego trufla w lesie przy pomocy specjalnie szkolonego psa to niewątpliwie sympatyczna przygoda. Jeśli dodacie do tego miejscowe gatunki win – wiecie już, że Istria to raj dla kubków smakowych! Czar istryjskiej kuchni docenił Michelin przydzielając swoją pierwszą gwiazdkę w Chorwacji restauracji z Poreča.

Istria to również idealne miejsce dla wszystkich, tych którzy tęsknią za komfortowymi, dedykowany hotelami i luksusowymi SPA, z których region słynie. Ci, którzy poszukują ciszy i spokoju znajdą je w stylowych willach rozsianych po całym półwyspie. Istria to również jedyny region w Chorwacji słynących z pól golfowych i prestiżowego turnieju tenisowego z serii ATP.

Istria to przede wszystkim wiele malowniczych portów i zabytki spotykane niemal na każdym kroku. Niektóre z nich sięgają czasów plemiona Ilirskiego, Histri, dzięki którym Istria otrzymała swoją dzisiejsza nazwę. Inne pamiątki pochodzą z czasów rzymskich, jak świetnie zachowane amfiteatr, łuk triumfalny czy świątynia Augusta w Puli. Koniecznie trzeba też zobaczyć złote mozaiki w bazylice Eufrazjusza w Poreču pochodzące z VI wieku. Pełne dostojeństwa i uroku, tajemniczych zakamarków i historii miłosnych są ufortyfikowane miasta na wzgórzach w głębi Istrii. Jak na przykład otoczony podwójnymi murami obronnymi Motovun czy najmniejsze miasto na świecie Hum. Winnice rozlokowane dookoła powodują, że krajobraz wydaje się iście bajkowy.

Warto też odwiedzić wyspy północnej części Adriatyku. Idealnym przykładem jest Mali Losinj, który słynie nie tylko jako dom antycznego Apoksjomena, ale i miejsce, w którym można odpocząć podziwiając delfiny w ich naturalnym środowisku. Jeśli do tego dodamy wysokiej klasy hotele z profesjonalnymi spa – idealny urlop jest zaplanowany. Nie na darmo wyspa reklamuje się, że 1000 zdjęć nie jest w stanie oddać wrażeń z 1 wizyty!

Miejscem, którego nie wolno pominąć jest oczywiście dostojna Perła Adriatyku – Dubrownik.

Z szeroką główną ulicą miejską Stradunem i unikatowymi murami miejskim, które otulają stare miasto. Blask białego kamienia i szlachetna prostota budowli, a także bogactwo historii z czasów Republiki Dubrownickiej sprawiają, że to naprawdę wyjątkowe miejsce. Swój niewątpliwy urok miasto potwierdza każdego roku kiedy zjeżdżają do niego celebryci z całego świata. W końcu nic dziwnego Dubrownik, oprócz niezwykłej architektury i wyjątkowej atmosfery, jest przecież uznaną gwiazdą filmową! To właśnie tutaj kręcono sceny King’s Landing kultowego serialu Gra o Tron czy najnowsze Gwiezdne Wojny. Oczekuje się, że już wkrótce miasto będzie bohaterem nowych przygód Jamesa Bonda.

Kto nie był niech przyjedzie koniecznie – elitarne restauracje i atmosfera, której nie da się porównać z żadną inną, luksusowe hotele i obsługa na światowym poziomie. Wszystko to, by każdy z gości czuł się absolutnie wyjątkowy.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.