Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 02 luty 2018 11:52

Niemcy – 78 mln noclegów do końca listopada 2017

Napisane przez AG
Pałac w Poczdamie Pałac w Poczdamie AG

Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego od początku roku do końca listopada 2017 roku, turyści zagraniczni wykupili w Niemczech 78 milionów noclegów, 3,5 proc. więcej niż w jedenastu miesiącach 2016 roku.

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT) powiedziała: „W całym 2017 r. niemieckia turystyka przyjazdowa rozwija się dynamiczniej niż przed rokiem. O ile w ubiegłym roku wzrost wyniósł 1,4 proc., to w obecnym podwoił się. Do tego wyniku przyczynia się ekonomiczna i polityczna stabilność na wielu rynkach źródłowych, jak i świetne pozycjonowanie marki - ‚Germany simply inspiring‘“.

Największy wolumen dla niemieckiej turystyki przyjazdowej stanowią podróże z Europy (72,9 proc.), jednak tegoroczne wzrosty generuje przede wszystkim kontynent amerykański.

Świetne rezultaty osiągnął największy rynek daleki, USA (+8,6 proc.). Rynek brazylijski, po ubiegłorocznych spadkach, ustabilizował się i generuje w okresie styczeń - listopad 2017 wzrost o 14,7 proc., podobnie Rosja (+20,6 proc.). Solidne wzrosty mają Indie (+12,6 proc.) i Chiny (+10,6 proc.).

Na pozostałych rynkach azjatyckich wysoką dynamiką odznaczają się: Japonia (+7 proc.), Korea Południowa (+12,3 proc.) i Tajwan (+13,2 proc.).

Spośród dużych rynków europejskich najlepsze wyniki notują Austria (+6,4 proc,), Polska (+10,1 proc.), Rumunia (+19,6 proc.) i Węgry (+8,9 proc.).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.