Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

piątek, 19 styczeń 2018 11:38

Zagrzeb: wpadnij na chwilę

Napisane przez MG
Zagrzeb Zagrzeb archiwum Chorwacka Wspólnota Turystyczna

Dzięki codziennym i całorocznym połączeniom lotniczym z Warszawy Zagrzeb wyrósł na atrakcyjną destynację nie tylko na city break, ale i dla branży MICE.

Stolica Chorwacji, która obfituje nie tylko w luksusowe hotele, ale i klimatyczne miejsca jest niewątpliwie kulturalnym sercem państwa. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się pełna budowli rodem z poprzedniej epoki to jednak w samym centrum zachwyca malowniczymi budynkami pamiętającymi świetność Cesarstwa Austro-Węgierskiego i mnóstwem zieleni.

Właśnie dzięki Zagrzebiowi można uwierzyć, że stolica nowoczesnego państwa nie musi być pełna szkła i stali, a wręcz przeciwnie pełna ciepła i uroku

Pomysłem do tworzenia programów Incentive mogą być nie tylko historie związane z samym miastem (jak: stacja na linii legendarnego Orient Expresu czy przemysł filmowy w mieście w czasach Jugosławii), ale i współczesne eventy (jak: festiwal światła czy jarmark bożonarodzeniowy trzykrotnie już wybrany najpiękniejszym, w Europie!). Warto też wyjechać poza miasto by odkryć światowej klasy producenta win ze zmrożonych winogron czy odwiedzić malowniczą winnicę, w której produkuje się wina musujące. Chorwaci robią to tak dobrze, że przyjeżdżają do nich koledzy z Francji żeby podpatrzyć proces produkcji! Jak głębiej poszperacie dowiecie się nawet, który szczep winorośli nazywany jest Casanovą.

Warto też odszukać Trakošćan - pałac położony w lesie, na wzgórzu i otoczony malowniczym jeziorem. Jest jednym z najbardziej romantycznych miejsc w Chorwacji. W środku można zobaczyć kompletne umeblowanie pozostawione przez ostatnich właścicieli, którzy opuścili go w 1944 roku. To miejsce dyplomatycznie przypomina o czasach, kiedy rozum był ważniejszy od porywów serca. W pobliżu pałacu znajduje się stylowy hotel idealny na firmowy event czy prezentację produktów.

Dla tych którzy lubią tradycyjne rzemiosło i poszukują pomysłu na atrakcyjny team building nie zabraknie możliwości by nauczyć się ręcznie wyplatać tradycyjny cekier (torba na zakupy
z kukurydzianej słomy) czy zrobić własnoręcznie gliniany dzbanek na wino.

Jak komuś mało – można jeszcze postrzelać z procy, porzucać podkową czy zrobić konkurs na wbijanie gwoździ w pień.

Nie sposób pominąć też pysznego miejscowego jedzenia. Kuchnia w okolicy Zagrzebia inspirowana jest zarówno tradycją, jak i nowoczesnością. Koniecznie trzeba spróbować „sztrukli”, które mogą być zarówno przystawką, dodatkiem do zupy, daniem głównym i deserem. Jeszcze lepiej będą smakowały te, które wykonanie własnoręcznie podczas jednego z inspirujących kursów kulinarnych.

Baza noclegowa obfituje w hotele światowej klasy (również te z długą tradycją, jak ulubiony hotel Josephine Baker) czy małe luksusowe hotele butikowe. Ciekawym rozwiązaniem są również gospodarstwa agroturystyczne, w których można na przykład spać w tradycyjnych drewnianych domach.

Chorwacja choć tak dobrze w Polsce znana na pewno odkryje przed polską branżą MICE jeszcze niejedno swoje oblicze.

 

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.