Reklama

Reklama

Reklama

środa, 17 styczeń 2018 16:20

Egipt: ministrem turystyki po raz pierwszy kobieta

Napisane przez AG
Rania Al Mashat Rania Al Mashat archiwum Daily Egypt

W niedzielę parlament egipski powołał na stanowisko ministra turystyki Ranię Al-Mashat. Po raz pierwszy w historii Egiptu ministrem turystyki został kobieta. Zastąpiła ona Yehyę Rashida.

Al.-Mashat pracowała w latach 2001 -2005, jako doradca ekonomiczny w Miedzynarodowym Funduszu Walutowym - jako pierwsza w historii Egipcjanka i jednocześnie najmłodszy pracownik w tej instytucji w ciągu ostatnich 25 lat.
Od 2005 roku odpowiadała w Centralnym Banku w Egipcie za politykę monetarną, uczestniczyłaś w rozmowach między rządem egipskim a MFW na temat kredytów. W 2016 wróciła do MFW.
W 2015 roku została wybrana przez magazyn specjalistyczny za jedną z 50 najważniejszych kobiet w egipskiej gospodarce.

Ukończyła studia ekonomiczne na uniwersytecie w Kairze a następnie zdobyła tytuł magistra i obroniła doktorat (w 2001 roku) z ekonomii na uniwersytecie Maryland-College Park.

Jest specjalistką od makroekonomii, ekonomii międzynarodowej oraz polityki monetarnej. Według niej są cztery podstawy perfekcji i poprawy: specjalność, wydajność, dobra komunikacja między ludźmi oraz wiara w siebie

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.