Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 12 styczeń 2018 14:49

Rzeźba lodowa na Łomnicy

Napisane przez MG
Amerykańscy rzeźbiarze lodowi na Łomnicy Amerykańscy rzeźbiarze lodowi na Łomnicy Marek Hajkovsky

Na szczycie Łomnicy, drugiego pod względem wysokości szczytu tatrzańskiego, powstała lodowa rzeźba – zapowiedź mistrzostw rzeźbiarzy lodowych.

W czwartek na szczyt Łomnicy (2 634 m) w Tatrach Wysokich wjechali uczestnicy mistrzostw lodowych rzeźbiarzy Tatry Ice Master, które rozpoczynają się dzisiaj na Hrebienku. Wjechali reprezentanci zespołów z dziesięciu krajów.

Dwóch rzeźbiarzy lodowych ze Stanów Zjednoczonych, Stephan A. Koch i Stan Kolonko w dwie godziny zmienili lodowe bloki w pomnik. Na szczycie panowały dobre warunki, temperatura minus 7 stopni, prędkość wiatru – 10 kilometrów na godzinę.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.