Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 12 grudzień 2017 13:42

Portugalia najlepszym kierunkiem turystycznym świata

Napisane przez MG

Portugalia otrzymując tytuł Najlepszego Kierunku Turystycznego Świata jest wielkim zwycięzcą finału World Travel Awards 2017.

We wrześniu Portugalia otrzymała tytuł najlepszego kierunku turystycznego Europy i dostała się do grona 17 kandydatów do najwyższej nagrody. Finał konkursu odbył się wczoraj, 10 grudnia, w Phu Quoc w Wietnamie. Portugalia pokonała takie kraje jak: Brazylia, Grecja, Malediwy, Stany Zjednoczone Ameryki, Maroko, Wietnam, Hiszpania i inne. Należy podkreślić, iż po raz pierwszy nagrodę zdobył kierunek europejski. Do tej pory, tylko miasta Londyn i Paryż były w gronie nagrodzonych.

Ana Mendes Godinho, sekretarz stanu ds. turystyki, powiedziała: „Jest to wyjątkowa chwila dla portugalskiej turystyki. Nagroda ta jest uznaniem wysiłku i pracy w ciągu ostatnich kilku lat wszystkich osób związanych z turystyką, ale również uznaniem dla naszego kraju. Kraju autentycznego, nowatorskiego, który potrafił zaprezentować się na nowo, który oferuje różnorodne przeżycia i krajobrazy, który łączy kosmopolityzm, historię, tradycję, słońce, przyrodę i gastronomię. Kraju, który potrafi i lubi przyjmować u siebie wszystkich. Należy teraz kontynuować pracę pokazywania całej różnorodności tego, co Portugalia ma do zaoferowania i co sprawia, że jest wyjątkowym kierunkiem turystycznym.”

Do tytułu Najlepszego Kierunku Turystycznego Świata należy dołączyć nagrodę dla Turismo de Portugal jako Najlepszej Organizacji Turystycznej Świata i dla visitportugal.com jako Najlepszego Oficjalnego Portalu Turystycznego.

Prezes Turismo de Portugal, Luisa Araújo, dodał: „Po raz pierwszy od dziesięciu lat w historii Turismo de Portugal jesteśmy nagrodzeni najwyższymi tytułami. Nie tylko Turismo de Portugal zostało nagrodzone jako Najlepsza Organizacja Turystyczna Świata (World’s Leading Tourist Board) ale także oficjalny portal informacji o kierunku jest uznany za Najlepszy Site Organizacji Turystycznej (World’s Leading Tourism Authority Website), na skalę światową. Otrzymanie tych tytułów było możliwe wyłącznie dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu zgranej ekipy, w której dominuje profesjonalizm, obowiązkowość i zdolności organizacyjne. Jest to dla nas zaszczyt widzieć, że nasza strategia turystyczna została nagrodzona i daje nam to dodatkową motywację w dążeniu do celów wyznaczonych przez nas do 2027, które umocnią pozycję Portugalii jako wyjątkowego kierunku turystycznego.”

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.