Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 07 kwiecień 2014 13:50

Tour de Pologne zawita na Słowację

Napisane przez AG
Tour de Pologne zawita na Słowację archiwum SACR

 

Tegoroczny sezon letni będzie przebiegał na słowackim Liptowie pod znakiem turystyki rowerowej. Otwarto w tym regionie dziesiątki kilometrów nowych oznakowanych tras rowerowych. Dodatkowym akcentem rowerowym będzie wizyta najlepszych zawodowych kolarzy świata - na początku września na Liptowie odbędzie się jeden z etapów 58. wyścigu Tour de Pologne.

Udział w wyścigu najlepszych zawodowych zespołów kolarskich świata to nie lada gradka dla miłośników tego sportu. Na trasie i na mecie będzie można zobaczyć najlepszych kolarzy globu.

Alexander Slafkovský, burmistrz Liptowskiego Mikulasza oraz przewodniczący Rady Nadzorczej Regionalnejj Organizacji Turystycznej (OOCR) REGION Liptowa powiedział: "Nieczęsto się zdarza, że najlepsi kolarze świata ścigają się po na naszych drogach. Fani sportu będą mogli zasmakować atmosfery jednego z największych wyścigów w Europie oraz dopingować swoich idoli. Z kolei dzięki relacjom telewizyjnym na Eurosporcie, na Słowację i do Liptowa "zawitają" miliony telewidzów."

Tour de Pologne zawita na Liptów podczas piątego etapu, który odbędzie się 7 września. Jego trasa będzie wiodła z Zakopanego, przez Tatry Zachodnie, dalej wokół Liptowskiego Morza i aquaparków liptowskich, przez Liptowski Mikulasz do mety w Szczyrbskim Jeziorze w Tatrach Wysokich.

David Bartková, dyrektor LIPTOV OOCR podkreśliła: "Udało nam się wspólnym wysiłkiem z naszymi polskimi partnerami dopiąć projekt, aby tak doniosłe wydarzenie sportowe zawitało na słowacką stronę Tatr. Wyścig pasuje do naszej koncepcji transformacji Liptowa w region rowerowy. W ramach projektu, w ostatnim roku utworzyliśmy trasy tematyczne (Prybylina - Vlkoliniec), łączące sport kolarski z naturą, kulturą i historią. Kolejne szlaki planujemy wokół Liptowskiego Morza."

W ramach projektu Cykloregión Liptov planowane jest połączenie szlakiem doliny Czutkowskiej z Rużemborkiem, postawienie tablic informacyjnych, utworzenie nowej mobilnej aplikacji z systemem nawigacji, mapami i opisem najważniejszych atrakcji regionu.

Miroslav Parobek, kierownik działu marketingu urzędu miejskiego w Liptowskim Mikulaszu skomentował: "Tour de Pologne na naszym terenie to doskonała szansa na pokazanie światu naszego regionu nie tylko, jako kierunku narciarskiego. Liptów dysponuje ponad 700 kilometrami oznakowanych tras rowerowych i jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej. Ten rodzaj turystyki pozwala na zdrowe przemieszczanie się po regionie i podziwianie piękna przyrody oraz zabytków."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.