Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

wtorek, 28 listopad 2017 15:21

Dubaj dobry też na zimę

Napisane przez MG
Dubaj dobry też na zimę archiwum DTCM

Zima w Dubaju to czas sprzyjający aktywności na świeżym powietrzu i niekończących się świątecznych atrakcji. To okres, kiedy warto odwiedzić Emiraty, by dołączyć do festiwalu zabaw i rozmaitych uroczystości.

Poznaj kulturę Emiratu
2 grudnia przypada Narodowe Święto Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W ten dzień tradycyjnie odbywa się coroczna parada znana na świecie z wielobarwności i ekstrawagancji. Bierze w niej udział ogromna liczba platform, wielkich marionetek i uczestników. Parada przechodzi obok najwyższego budynku świata – Burj Khalifa i największego na świecie centrum handlowego. W tym dniu w całym Dubaju obywa się wiele imprez, ceremonii wznoszenia flag narodowych, pokazów sztucznych ogni czy występów tanecznych i koncertów muzycznych.
Jedną z tradycji Emiratu jest zwyczaj popołudniowej herbaty. Pochodzi on z XIX wieku, a jego autorką jest księżna Bedford, która postanowiła spotykać się ze znajomymi na lekki posiłek pomiędzy obiadem i kolacją. Zwyczaj ten szybko zadomowił się zarówno w Anglii, jak i w Emiratach. Obecnie luksusowe hotele w Dubaju oferują pięknie podane popołudniowe herbaty. Polecamy szczególnie w The St. Regis Dubai, który serwuje wyśmienite dania w kawiarni inspirowanej francuską kuchnią.

Świąteczne inspiracje w Dubaju
Doskonałym sposobem na spędzenie czasu w okresie przedświątecznym w Dubaju jest udział w jarmarku świątecznym Madinat. Tutaj spotkasz tradycyjne atrakcje związane ze Świętami Bożego Narodzenia – pociąg na Biegun Północny czy Grotę Świętego Mikołaja. Podczas jarmarku można pojeździć na łyżwach na lodowisku i raczyć się świątecznymi przysmakami.

Zimowe atrakcje wśród piasku pustyni
Białe Święta w Dubaju? Tak – to możliwe! W mieście znajduje się największy w regionie kryty stok narciarski połączony z rozległym parkiem zimowym. W parku narciarskim zlokalizowano trasy przeznaczone do jazdy na nartach i snowboardzie. Można tu pożyczyć sprzęt narciarski , wziąć kilka lekcji narciarstwa alpejskiego oraz skorzystać z oferty zimowej kawiarni.
Nie ma nic lepszego zimą niż jazda na łyżwach na lodowisku. Doskonałe warunki do uprawiania tego sportu oferuje lodowisko o wymiarach olimpijskich zlokalizowane w największym centrum handlowym świata – Dubai Mall. Dodatkową atrakcją jest jarmark zimowy wypełniony warsztatami rzemieślniczymi, kramami ze świątecznymi prezentami i smakołykami.
Jeśli jesteś fanem sztucznych ogni odwiedź Dubaj – tu w dniu 2 grudnia z okazji Święta Narodowego czy w Sylwestra 2017/2018 znajdziesz niesamowite pokazy fajerwerków. Odbywają się one na tle najbardziej znanego budynku na świecie – Burj Khalifa. Miasto serdecznie zaprasza na sylwestra pod gołym niebem, którego atrakcją będą nie tylko pokazy sztucznych ogni, ale również wspaniała atmosfera i zabawa do białego rana.

Na zakupy
Jesteś fanką zakupów? Zachęcamy do odwiedzenia Dubaju w dniach od 26 grudnia 2017 do 27 stycznia 2018 – w tym czasie odbywał się będzie w mieście Festiwal zakupów. Podczas tego miesięcznego wydarzenia można nie tylko po atrakcyjnych cenach kupować sprzedawane towary, ale także wziąć udział w licznych imprezach towarzyszących.
Jednakże najlepszą, według nas, atrakcją Dubaju w sezonie zimowym jest fakt, że można jednocześnie korzystać z uroków narciarstwa alpejskiego i w tym samym mieście opalać się na plażach rozpostartych nad wodami ciepłej Zatoki Arabskiej. Tutaj też zorganizujesz wspaniałe Święta w przyjaznej atmosferze łagodnego klimatu.

 

 

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.