Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

środa, 08 listopad 2017 20:58

Dubaj – miasto wielu kultur

Napisane przez MG
Al Fahidi Al Fahidi archiwum DCTM

Dubaj to miasto na pierwszy rzut oka zachwycające panoramą i mnóstwem atrakcji. Niezależnie od tego, czy poszukujesz śladów dawnych Emiratów, jesteś zwolennikiem sztuki nowoczesnej czy fascynujesz się kuchnią bliskowschodnią skorzystaj z naszego, stworzonego przez mieszkańców, wykazu atrakcji kulturalnych, który pozwoli Ci poznać prawdziwy puls tego miasta.

Poznaj historię Emiratów
Al Fahidi to centrum starego Dubaju. Tu znajdziesz zupełnie inny charakter miasta – tradycyjne budynki z wieżami wiatrowymi (Barajeel) zbudowane z kamienia, drewna tekowego, sandałowego i palmowego. Wąskie uliczki zaprowadzą Cię w krainę dawnego Dubaju, który przez lata był maleńką wioską rybacką.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są dla nas wciąż zagadką. To młode państwo powstałe w 1971 roku może nas zaskoczyć. Jego dawną i współczesną historię poznasz w Muzeum Etihad, gdzie przedstawiono dawne życie w Emiratach, proces tworzenia się nowego państwa i złożoność związanych z tym problemów czy tworzenie konstytucji.

Warto poznać także te głębsze i bardziej odległe w czasie historyczne tradycje państwa. Hatta – wioska dziedzictwa kulturowego Emiratów położona jest przy granicy Omanu i Dubaju i jest nie tylko pamiątką historyczną, ale także wspaniałym miejscem na jednodniowy wypoczynek. Położona w sercu gór Hatta prezentuje tradycyjne, górskie życie mieszkańców tego terenu sprzed 3000 lat. Znajdziesz tu 30 tradycyjnych budynków, kanał doprowadzający świeżą wodę i cmentarz archeologiczny. Dzięki wizycie w wiosce poznasz dawną broń, meble, dokumenty czy rzeźby z regionu.
Polecamy także skorzystanie z oferty Hotelu XVA Art, w którym spotyka się nowoczesna sztuka z tradycyjną, arabską gościnnością. Warto spróbować tu tradycyjnej kuchni przepełnionej smakami i Arabii i Indii.

Dubaj – poczuj smak współczesnej kultury
Dubaj to różnorodność nacji i tradycji. Aby poczuć jego prawdziwy smak trzeba wyjść z centrów handlowych. Doskonałym sposobem na bliższe poznanie i zrozumienie różnorodności miasta to wizyta w Centrum Zrozumienia Kultury Szejka Mohammeda (Sheikh Mohammed Centre for Cultural Undestanding). Tu możesz zapisać się na tradycyjne arabskie śniadanie, obiad lub kolację. Gościnę zaczniesz od spaceru z przewodnikiem po zabytkowej okolicy. W trakcie posiłku, który zjesz siedząc na dywanie, gospodarz spotkania opowie o życiu w Emiratach.
Niezwykle szerokim, pozwalającym na poznanie kulturowego wymiaru Emiratów w jednym miejscu i o jednym czasie jest udział w targach sztuki SIKKA. To coroczne wydarzenie prezentuje dzieła artystów z Emiratów Arabskich reprezentujących wiele narodów. Prezentowane prace wykonane są w różnorodnych technikach – także jako instalacje audio i wideo, sztuki wizualne, w tym malarstwo, rzeźba i fotografia czy występy muzyczne i instalacje artystyczne.

Tradycje i obyczaje
Czy Emiraty mają swoją tradycyjną dyscyplinę sportową? Oczywiście – są nią wyścigi wielbłądów! Tę głęboko zakorzenioną aktywność można podziwiać na torach wyścigowych zlokalizowanych na pustyni. Można na nich oglądać świetnie wyszkolone wielbłądy z całego Bliskiego Wschodu. Zawody zazwyczaj odbywają się wczesnym rankiem oraz późnym popołudniem i są doskonałym sposobem na ekscytująco spędzony czas.
Arabia kojarzy się także z wszechobecnym handlem. Warto zobaczyć tradycyjny targ – Naif Souk, który kiedyś był targiem wielbłądów. Obecnie znajdziesz tu ponad 100 sklepów oferujących różnorodny asortyment, w tym odzież, galanterię, tekstylia, pamiątki i elektronikę. Najlepiej odwiedzić go w nocy, kiedy targ ożywa.

Warto odwiedzić także dzielnicę Dubaju Al Satwa, gdzie znajdziesz najpiękniejsze dywany, wstążki, rośliny i wszystko, czego możesz potrzebować. Tu poczujesz prawdziwy prąd miasta spacerując po ulicach. Koniecznie spróbuj tutejszych chlebów, które szczycą się mianem najlepszych w całym mieście.

Jeśli potrzebujesz odpoczynku na łonie natury polecamy wycieczkę do Al Qudra – parku zawierającego serię sztucznych jezior rozsianych wzdłuż pustynnego krajobrazu Saih Al Salam. To doskonałe miejsce na piknik, nocną przygodę na kempingu czy przejażdżkę po kolarskim torze wyścigowym Al Qudra. Atutem tej lokalizacji są wspaniałe zachody słońca z widokiem na dubajskie nadbrzeże. Park to także miejsce przebywania wielu tutejszych gatunków zwierząt – znajdziesz tu lisa pustyni, oryksa i 170 gatunków ptaków żyjących wokół jezior – w tym flamingi i łabędzie.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.