Reklama

Reklama

Reklama

środa, 04 październik 2017 10:48

Saragossa - za tydzień Święto Matki Boskiej z Pilar.

Napisane przez MG
Saragossa - za tydzień Święto Matki Boskiej z Pilar. materiały prasowe

Jest to najważniejsze wydarzenie świąteczne w stolicy Aragonii - wachlarz imprez, które przez przynajmniej tydzień wypełniają ulice miasta radosnym gwarem, kolorami i atmosferą zabawy.

Program obchodów łączy przedstawienia teatralne, koncerty, animacje dla dzieci (kukiełki, pajace, magia…), spektakle, taniec, korridy, pokazy rękodzieła, wszelkie gatunki muzyki (od regionalnego folkloru po pop-rock i muzykę elektroniczną podczas Festiwalu Muzyki Niezależnej) i wiele innych wydarzeń. Nie braknie też pokazu sztucznych ogni, tradycyjnej parady gigantów i przebierańców, zawodów sportowych i wystaw. Miejscowe stowarzyszenia odgrywają ważną rolę w obchodach, które inauguruje odczytanie świątecznego obwieszczenia w budynku Ratusza.
Dzień 12 października, święto Matki Boskiej z Pilar, patronki miasta, jest najważniejszym momentem obchodów. Od wczesnych godzin rannych ma miejsce tłumnie składana ofiara z kwiatów: tysiące osób z całego świata, ubranych w stroje regionalne, przybywają na plac Pilar i przynoszą Matce Boskiej miliony kwiatów. Natomiast 13 października odbywa się ofiara z owoców. O zmierzchu zaś, nadchodzi czas na Rosario de Cristal, procesję podczas której przenosi się ulicami Saragossy szklane platformy i lampiony reprezentujące poszczególne części różańca.

Informacje praktyczne
Data: Od 2017-10-07 do 2017-10-15
Miejsce: Zaragoza (Aragon)
Dane kontaktowe

http://www.zaragoza.es/ciudad/fiestaspilar

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.