Reklama

Reklama

Partner strategiczny

Reklama

wtorek, 03 październik 2017 12:09

Stubai zaprasza na zawody elity freestylerów

Napisane przez MG
Stubai zaprasza na zawody elity freestylerów loinstagram lovestormphoto

FIS Freeski World Cup Stubai to jednocześnie pierwsze zawody Pucharu Świata na lodowcu Stubai oraz decydujący moment dla elity freestylerów.

W dniach 24 – 26 listopada 2017 r. będą mieli jedną z ostatnich szans na zdobycie punktów FIS w Europie, aby zakwalifikować się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej w 2018 roku.

Od 24 do 26 listopada 2017 r. najlepsi freeskierzy świata będą konkurować w kategorii slopestyle (SS) w snowparku Stubai Zoo w pierwszych zawodach Pucharu Świata w tym sezonie w Europie i jednocześnie pierwszych na lodowcu Stubai. Organizatorzy FIS Freeski World Cup Stubai przewidują, że wystartuje w nich ok. 120 uczestników z ponad 20 krajów. Wielu z nich będzie chciało spełnić swoje marzenia i zapewnić sobie udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku w Pjongczang. Profesjonalistów przyciągnie też zapewne znacząca pula nagród: 50 000 CHF, czyli po 25 000 CHF dla klasyfikacji kobiet i mężczyzn.

Wysoką klasę zawodników oraz spektakularne triki gwarantuje platynowy status imprezy przyznany przez Association of Freeskiing Professionals (AFP). Oficjalna lista startujących zostanie potwierdzona w połowie października, ale już teraz wiemy, że swój udział zapowiedziały austriackie i niemieckie zespoły freeski oraz brytyjski team Park & Pipe.

Dzięki korzystnemu położeniu lodowca na wysokości ponad 3 000 m, organizatorzy – Austriacki Związek Narciarski (ÖSV) i Freeski Austria – mogą zbudować konkursowe ustawienie snowparku już na początku sezonu. Na zawodników będzie więc czekać idealna trasa Pro line do slopestyle, z pierwszorzędnymi skoczniami i railami.

Organizacja Pucharu Świata w snowparku Stubai Zoo to rezultat udanych, zeszłorocznych zawodów Stubai Freeski Open, odbywających się w ramach europejskiej klasyfikacji FIS Freeski European Cup.

Zapewne wielu uczestników tegorocznego Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym będzie doskonali swoje triki podczas Stubai Prime Park Sessions (w dniach 25 października – 22 listopada br.), czyli czterotygodniowego obozu treningowego dla profesjonalnych snowboardzistów i freeskierów. Sesje odbywają się na specjalnie wybudowanej do tego celu trasie Prime Line, ulokowanej tuż obok Pro line (gdzie rozegra się rywalizacja w ramach FIS Freeski World Cup Stubai 2017.

freeskiworldcupstubai.com.

PROGRAM FIS FREESKI WORLD CUP STUBAI 2017:

środa, 22.11. Oficjalne otwarcie wydarzenia w Innsbrucku
czwartek, 23.11. Oficjalny trening
piątek, 24.11. Kwalifikacje kobiet
sobota, 25.11. Kwalifikacje mężczyzn, impreza “Ticket to the finals” w Neustift
niedziela, 26.11. Finał kobiet i mężczyzn