Reklama

Reklama

Reklama

środa, 27 wrzesień 2017 22:23

Słowacki Liptów – bardzo udany lipiec

Napisane przez AG
Beseny Beszenowej Beseny Beszenowej archiwum Marek Hajkovsky

Zagraniczni goście wykupili na słowackim Liptowie o 16,77 proc. więcej noclegów niż w siódmym miesiącu 2016 roku.

Wszyscy turyści wykupili na Liptowie 231 942 noclegi, o 7,48 więcej niż w lipcu ubiegłego roku. Najwięcej odnotowano Słowaków, Czechów i Polaków.
Dla porównania, w pierwszej połowie roku, liczba noclegów wykupionych przez turystó wzrosła o 8,2 proc.

Ján Blcháč, prezes regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Liptow, powiedział: „Zainteresowanie Liptowem rośnie z roku na rok. Żeby ten trend utrzymać każdego sezonu przygotowujemy dla naszcyh gości nowości, zwiększamy liczbę łóżek. Wzrost liczby gości w lipcu wyniósł 8,97 proc. I był największy na Słowacji, dwa razy większy niż w Tatrach Wysokich.“

W regionie Liptowa szczególny wzrost liczby turystów odnotowała okolica Rużemberka, było ich o 13,9 więcej niż w lipcu 2016 roku.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.