Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 22 wrzesień 2017 15:52

Słowacki Raj - już 127 000 turystów

Napisane przez AG
Via Ferrata Kysel w Słowackim Raju Via Ferrata Kysel w Słowackim Raju Milan Kapusta

Do 19 września Słowacki Raj odwiedziło 127 turystów, o 3,5 tysiąca więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku.

Jana Skokanová, starosta powiatu Hrabušice, powiedziała: „Gdybyśmy mieli tak soneczna pogodę, jak w ubiegłym roku, wzrost liczby gości byłby jeszcze większy. W deszczu nie da się po większości naszych szlaków wędrować.”

W Słowackim Raju sezon turystyczny trwa od początku kwietnia do końca października.
Najpopularniejszą trasą była oczywiście Suchá Belá, przed jej wejściem zamontowano 1 sierpnia licznik gości. Tego dnia wąwóz odwiedziło 1 140 osób. Tydzień później, w godzniach 7.00 – 14.00 – 1 500 turystów.
Oprócz Suchej Beli, największym powodzeniem cieszyły się Jaskinia Dobszyńska (szczególnie tłumnie odwiedzana w deszczowe dni), Przełom Hornadu i tegoroczny hit – via ferrata Kysel.
W Słowackim Raju w tym sezonie najwięcej było tradycyjnie turystów krajowych, z Polski i Węgier, ale zauważalnie rośnie liczba gości z Izraela, Pakistaniu i Kuwejtu.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.