Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 22 wrzesień 2017 11:07

Czechy – prawie 300 tys Polaków w I półroczu

Napisane przez AG
Zamek w Mikulowie na Połudnowych Morawach Zamek w Mikulowie na Połudnowych Morawach AG

W pierwszych sześciu miesiącach tego roku Czechy odwiedziło 286 tys. polskich turystów, o 13 proc. więcej niż w pierwszej połowie 2016 roku.

Chodzi oczywiście o turystów, któtrzy wykupili przynajmniej jeden nocleg.

Najwięcej turystów z Polski odwiedziło Pragę – 110 151 gości (wzrost w porównaniu z 2016 rokiem o 4 proc.), województwo południowo-morawskie – 42 912 (+14 proc.), województwo krawolohradeckie – 37 673 (+23 proc.), województwo libereckie – 21 528 (+40 proc.), województwo morawsko-śląskie – 17 318 (+9 proc.).

Największy wzrost liczby polskich turystów w porównnaiu z analogicznym okresem ubiegłego roku zanotowało województwo karlowarskie - +52 proc. Jedynym regionem, w którym odnotowano niewielki spadek liczby Polaków były południowe Czechy – minus 0,32 proc.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.