LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 20 wrzesień 2017 11:13

Dubaj – powstaje pierwszy na świecie luksusowy hotel podwodny

Napisane przez AG
Dubaj – powstaje pierwszy na świecie luksusowy hotel podwodny archiwum Kleindienst Group

Resort o nazwie Pływająca Wenecja będzie zlokalizowany na sztucznym archipelagu Świat (The World islands), 4 kilometry do Dubaju.

Kosz inwestycji wynosi 680 mln dolarów. Resort będzie mógł gościć ok. 3 tysiące osób dziennie. Będzie oferował noclegi, wyżywienie w restauracjach i miejsca rekreacyjne. Wszystko na czterech pokładach, z któych jeden będzie pod wodą.
Do dyspozycji gości będzie 414 kabin, 12 restauracji i barów (trzy z nich znajdować się będą pod wodą) i 12 pływających plaż.
Oprócz tego w resorcie będzie tracycyjna strefa sklepowa, podwodne uzdrowisko i 24 baseny kąpielowe, z których będzie można podziwiać rafę koralową utworzoną specjalnie na potrzeby resortu - zostanie posadzonych ponad 37 tys. metrów kwadratowych koralowców.
Goście będą mogli przylatywać do resortu wodnosamolotami lub helokoptarami lądującymi na głównym placu – Placu św. Marka. Stąd będą kierowani do podwodnej recepcji.
Dalej można będzie popłynąć gondolami (sprowadzonymi z prawdziwej Wenecji) lub pójść na spacer przez mosty nad kanałami.
W Pływającej Wenecji organizoane będą podobne imprezy, jak w jej włoskiej imienniczce, np. Karnawał Wenecki, festiwale.
Budowa Pływającej Wenecji rozpocznie się w przyszłym roku, zakończenie planowane jest na rok 2020.

Projektantem i wykonawcą jest austriacki deweloper Kleindienst Group. Jej prezes, Josef Kleindienst, powiedział: „Naszym celem jest urozmaicenie krajobrazu w Dubaju, zwiększeni możliwości ugoszczenia ludzi oraz stworzenie nowego ikonicznego doświadczenia.”