Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 31 marzec 2014 14:53

Maroko zawalczy o polskich turystów

Napisane przez Patrycja Waszkiewicz
Maroko zawalczy o polskich turystów archiwum ONMT

Plany Marokańczyków są imponujące. Przede wszystkim podwojenie liczby turystów z Polski. W roku 2013 Maroko odwiedziło około 10 000 000 turystów, z czego około 50 000 to turyści z Polski. Mimo, że Polska nie jest w czołówce państw odwiedzających Maroko (najwięcej turystów do tej pory jest z Francji, Hiszpanii, Turcji, Anglii i Włoch) to jednak na naszym rynku (oraz Czech, Węgier czy Słowacji) Marokańczycy zamierzają promować się najintensywniej.

26 marca, na warszawskiej Starówce, zostało otwarte pierwsze w Polsce przedstawicielstwo Marokańskiej Organizacji Turystycznej (Office National Marocain du Tourisme). Na oficjalnej konferencji zorganizowanej dla dziennikarzy w Hotelu Sofitel Victoria, Ambasador Jego Królewskiej Mości Pan Youns Tijani podsumował ostatni rok w turystyce Maroka oraz przedstawił perspektywy rozwoju, zwłaszcza na rynku Polskim.

Natomiast szef nowo otwartego biura Khalid Mimi zaprezentował swój kraj oraz przedstawił plany rozwoju na najbliższy rok.
A plany są imponujące. Przede wszystkim podwojenie liczby turystów z Polski. W roku 2013 Maroko odwiedziło około 10 000 000 turystów, z czego około 50 000 to turyści z Polski. Mimo, że Polska nie jest w czołówce państw odwiedzających Maroko (najwięcej turystów do tej pory jest z Francji, Hiszpanii, Turcji, Anglii i Włoch) to jednak na naszym rynku (oraz Czech, Węgier czy Słowacji) Marokańczycy zamierzają promować się najintensywniej. Strategią Marokańskiej Organizacji Turystycznej jest, aby do 2020 roku Maroko zajęło miejsce wśród dwudziestu najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów na świecie.

Ale w jaki sposób to osiągnąć?

Khalid Mimi powiedział m.in.: "Nasze plany zakładają wielką kampanię promocyjną Maroka. Będzie ona wykorzystywać reklamy wielkoformatowe, telewizyjne, radiowe i internetowe. Nawet są już starania jak namówić tanie linie lotnicze, by otworzyły bezpośrednie połączenia z Polską, tak jak mają już je z innych krajów Europy."

Jednakże czego polski (i nie tylko) turysta może poszukiwać w Maroko?
Khalid Mimi podkreslił: "Naszymi mocnymi punktami są: kuchnia, możliwość uprawiania wielu sportów (np. windsefing, nurkowanie), odpoczynek, zróżnicowane krajobrazy (od ośnieżonych szczytów, przez pustynie, aż po wspaniałe plaże). Sprzyjać temu wszystkiemu na pewno będą pola golfowe, nowo otwarte kompleksy hotelowe, a także 3500km plaż. Wszyscy docenili ogromny wkład i wysiłek w otwarcie przedstawicielstwa w Warszawie, co na pewno przyczyni się do podniesienia świadomości polskich turystów o Maroku."

Rafał Wilczkowski, naczelnik wydziału promocji i spraw międzynarodowych w turystyce, w departamencie turystyki podkreślił: „Turystyka, to kreowanie dobrych relacji międzyludzkich, zbliża ludzi, pozwala poznać kulturę i dziedzictwo."

Po konferencji, goście zostali zaproszeni na uroczystą kolację. Korpus dyplomatyczny, przedstawiciele branży turystycznej i mediów mieli możliwość dzięki programowi Gali doświadczyć bogatej i egzotycznej kultury tego przepięknego kraju. Specjalnie także na tę okazję zostali zaproszeni do współpracy najlepsi szefowie kuchni z Marakeszu, którzy przygotowali tradycyjne potrawy marokańskie. Wieczór prowadziła Aleksandra Szwed ubrana w jedną z kreacji Alberta Oiknine (cenionego marokańskim projektantem sukien wieczorowych). Albert Oiknine zaprezentował na gali po raz pierwszy w Polsce swoją najnowszą kolekcję "Sultans" - luksusowych tradycyjnych sukien marokańskich "kaftan" , która miała premierę pod koniec 2013 roku w Paryżu podczas l'Oriental Fashion Show Paris

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.