Reklama

Reklama

Reklama

środa, 06 wrzesień 2017 11:56

Egipt – pierwsze siedem miesięcy lepsze o 54 proc.

Napisane przez AG
Turyści zwiedzający świątynię w Luksorze Turyści zwiedzający świątynię w Luksorze AG

Od 1 stycznia do 31 lipca Egipt odwiedziło 4,3 mln turystów, o 54 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku.

Przychody z turystyki w tym czasie wyniosły 3,5 mld dolarów (wzrost o 170 proc.).
Wśród turystów zagranicznych najwięcej odnotowano Niemców, Ukraińców i Brytyjczyków. Polacy znajdują się na szóstym miejscu. Europejczycy stanowią 75 proc. odwiedzających, podczas gdy Arabowie 20 proc..

Egipt spodziewa się, że liczba turystów osiągnie w tym roku poziom 8 milionów. A dochody z turystyki osiągną 6 mld dolarów. W 2016 roku odnotowano 4,5 miliona turystów a dochody z turystyki wyniosły 3,4 mld dolarów.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.