Reklama

Reklama

Reklama

środa, 30 sierpień 2017 20:20

Trnawa zaprasza na jarmark rzemieślniczy

Napisane przez AG
Trnawa zaprasza na jarmark rzemieślniczy archiwum Narodowe Centrum Turystyki Słowacji

Tradycyjny jarmark ludowego rzemiosła odbędzie się w historycznym centrum Trnawy w dniach 7 – 10 września.

Centrum miasta Trnava przekształci się w tradycyjny targ, pełen gęsiny, lokszy, dobrego wina lub burczka (młodego wina). Okazją będzie Pożegnanie lata, którego głownymi gwiazdami muzycznymi Billy Barman Maria Čírová lub zespół wokalny Fragile. Program uzupełnią pokazy walk szermieczych pojedynki rycerzy i najemników, konkursy w strzelaniu z łuku, pokazy historyczne dla dzieci i dorosłych. A wszystko w cieniu średniowiecznych murów.
W piątek o 20.30 a miejskim amfiteatrze wystąpi Mária Čírová, następnie o 22 – zespół Fragile. Koncerty będą odbywac się także w centrum Trnawy.
Na Placu Trójcy wystąpią Vrbovské vŕby, Dominika Mirgová i zespół Medial Banana. Wieczorem wystąpi
Billy Barman.
Biuro Turystyki Trnawy udostępni do zwiedzania w tych dniach Miejską Wieżę. Można ją będzie zwiedzać od czwartku do niedzieli, od godz. 10 do późnego wieczora. Bilety wstępu dla dorosłych kosztować będą 2 euro, dla studentów – 1 euro, dla młodzieży w eieku 6 – 15 lat – 0,5 euro, dla najmłodzych - wstęp za darmo.

Jarmark w Trnawie to powrót do lokalnej tradycji, do tradycji targów, które służyły rozwojowi miasta. Prawo do organizowania targów zostało przyznane Trnawie przez króla Belę IV.

Tradycyjny Trnava Fair oznacza to powrót do tradycji lokalnych rynkach są niezbędne do życia i rozwoju miasta. Prawo do organizowania miasto Trnava otrzymane od samego króla Beli IV., Tak że stopniowo powstało 8 targach, które z czasem stały się coroczne targi. W tej tradycji, miasto trwa do dziś.

Więcej informacji: http://bit.ly/TradicnyTrnavskyJarmok2017

 

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.