Reklama

Reklama

Reklama

środa, 19 marzec 2014 10:53

Maroko chwali się wzrostem liczby turystów

Napisane przez AG
Bazar w Marakeszu Bazar w Marakeszu AG

Po kilku latach zastoju w dynamice wzrostu liczby turystów, Maroko może pochwalić się ponad 7 procentowym wzrostem liczby przyjazdów w roku 2013.

W stosunku do roku 2012, w roku ubiegłym o 7,2 proc. więcej turystów odwiedziło Maroko. Odnotowano ich rekordową liczbę - 10 mln. Dowodzi to, że kryzys wywołany rewolucjami w krajach arabskich Afryki północnej mija.
Cieszące się coraz większą popularnością wśród turystów europejskich Maroko, z turystyki czerpie już do budżetu ponad 10 proc. PKB., jest to drugi przemysł po rolnictwie.

Minister Turystyki Lahcen Haddad powiedział: "W roku 2013 wzrosła o 9 proc. liczba wykupionych przez turystów noclegów, zarobki w branży turystycznej pozostały na poziomie z roku 2012 i wyniosły ok. 7,2 mld dolarów. Przewiduję, że w liczba turystó odwiedzających nasz krajn w roku 2014 wzrośnie w porównaniu do roku 2013 o 8 proc."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.