Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 21 sierpień 2017 14:27

Na Słowacji powstaje ścieżka nad drzewami

Napisane przez AG
Powstający chodnik nad drzewami Powstający chodnik nad drzewami materiały prasowe

Między dwoma parkami narodowymi (Pienińskim i Tatrzańskim), na grzbiecie Spiskiej Magury powstanie nowa atrakcja turystyczna – drewniana ścieżka prowadząca nad koronami drzew. Otwarcie już we wrześniu.

Słowacy pozazdrościli podobnych budowli Czechom i Niemcom i postanowili zbudować pierwszą w kraju ścieżkę nad drzewami.. Zbuduje ją niemiecka firma Erlebnis Akademie. Cały drewniany chodnik poprowadzony ma być spiralnie nad koronami drzew i będzie miał długośc 1 234 metrów i kończyć się okrągłą wieżą widokową o wysokości 32 metrów. Z wiezy będzie widok na 360 stopniową panoramę Tatr Bielskich, Pienin z Trzema Koronami i Zamagórza. W dół będzie można zjechać najdłuższej na Słowacji suchej zjeżdząlni o długości 67 metrów. Chodnik ma byc przystosowany dla niepełnosprawnych. Inwestorami są : wspomnaina forma niemiecka Erlebnis Akademie oraz Ski Arena Ždiar i spółka Ścieżka nad koronami drzew.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.