Reklama

Reklama

Reklama

środa, 19 marzec 2014 10:26

Rok 2013 był udany dla Malty, 2014 będzie jeszcze lepszy

Napisane przez AG
Wejście do portu w Valetcie Wejście do portu w Valetcie archiwum visitmalta

Liczba turystów, którzy odwiedzili Maltę w 2013 roku, była o 9,6 proc. większa niż w roku 2012.

Raport przedstawiony przez Maltańskie Stowarzyszenie Hoteli i Restauracji (MHRA) pokazuje też, że hotelach 5-gwiazdkowych obłożenie wzrosło o 2 proc., w 4-gwiazdkowych - o 1,5 proc. i w hotelach 3-gwiazdkowych - o 6,9 proc.
Średnia cena noclegów w hotelach najwyższej kategorii wynosiła 111,8 euro i była dwukrotnie wyższa niż w hotelach 4-gwiazdkowych.
80 proc. hoteli szefów hoteli 5-gwiazdkowych wierzy, że w roku 2014 zyski jeszcze bardziej wzrosną, podobnego zdania jest także 75 proc. właścicieli hoteli 4-gwiazdkowychi 64 proc. z hoteli 3-gwiazdkowych.

Członek zarządu MHRA Julian Diacono powiedział: "72 proc. hotelarzy informuje o lepszych zyskach w tym roku i wzroście liczby rezerwacji na marzec, kwiecień i maj. To dobrze prognozuje na cały rok 2014."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.