Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

niedziela, 13 sierpień 2017 06:01

Dubaj będzie gościł Operę Narodową z Polski

Napisane przez MG
Opera w Dubaju Opera w Dubaju materiały prasowe

Opera w Dubaju będzie gościła w 2018 roku polską Operę Narodową, która zaprezentuje tutaj dwa klasyczne przedstawienia operowe: Eugeniusza Oniegina i Aidę. Bilety już są w sprzedaży, ceny zaczynają się od 350 dirhamów.

Tragiczna historia niespełnionej miłości skomponowana przez Giuseppe Verdiego będzie przedstawiana od 14 do 17 lutego 2018 roku w Dubai Opera.
Libretto opowiada zmagania nubijskiej księzniczki Aidy i egipskiego wojownika Radamesa; są oni zmuszeni do wyboru między prawdziwą miłością a lojalnością wobec swoich państw. Przedstawienie w języku włoskim z angielskim tłumaczeniem porwie publiczność opowieścią i miłosnych porywach i stratach

Druga opera, „Eugeniusz Oniegin” autorstwa Piotra Czajkowskiego,to również intensywna, pasjonująca opowieść o miłości spleciony z przyjaźnią i odrzuceniem. Goście będą mogli się ciessyć tym muzycznym wydarzeniem w 22 i 23 lutego 2018 roku.
Eugeniusz Oniegin opowiada o historii niespełnionej miłości w wyższych sferach rosyjskich, o żalu odrzuconej miłości. Opera wykonana będzie w języku rosyjskim (z angieskim tłumaczeniem).
Bilety na oba przedstawienia są już w sprzedaży a ich cena ropoczyna się już od 350 dirrhamów za oba

Jasper Hope, dyrektor naczelny Dubai Opera, powiedział: „Po raz pierwszy w Dubai Opera publicznośc będzie mogła zobaczyć te dwie wielkie przedstawienia operowe. Juz nie trzeba ruszac się z Dubaju, by onbcowac z największymi i najlepszymi produkacjami operowymi. Zarówno Aida jak i Eugene Oniegin są klasykami lubianymi i regularnie przedtswianymi na całym świecie. Jesteśmy dumni, że te dwie trudne przedstawienia będą gościć w lutym przyszłego roku w naszej Operze. Polska Opera Narodowa jest jednym z najlepszych zespołów w Europie i jestesmy zaszczycenie, że powitamy ją w Dubaju po raz pierwszy. Poza wyonananimi polskimi jesienią czekają nas premiery Don Giovaniego Mozarta i Czterech Pór Roku Vivaldiego.”

Opera w Dubaju jest wyjątkowym miejscem, teatrem wielofunkcyjnym zbudowanymw samym centrum miasta Dubaj. Górująca nad dubajską fontanną oraz Burdż Chalifa opera zawdzięcza swoją, inspirowaną tradycyjnym arabskim statkiem, strukturę holenderskiemu architektowi, Janusowi Rostockowi. Jej zaokrąglona, szklana fasada odzwierciedla pozostałości po tradycyjnych drewnianych łódkach, nieodłącznym elemencie dubajskiej historii morskiej, a wnętrze mieści do 2000 osób. Żeglarski motyw widoczny jest również wewnątrz, scena główna, orkiestra, miejsca na widowni oraz dach i podniebny ogród formują kształt przypominający dziób statku. Tył budynku tworzy kadłub i obejmuje on poczekalnię, strefę taksówek oraz parking. Wnętrze zostało tak zaprojektowane, by łączyć trzy przestrzenie: teatr, parter oraz salę koncertową, z możliwością urządzania tu bankietów, konferencji czy wystaw sztuki.