Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

środa, 09 sierpień 2017 16:54

Dubaj tańszy latem

Napisane przez MG
Dubaj tańszy latem materiały prasowe

Zniżki do 50 procent na główne atrakcje, dużo tańsze bilety lotnicze i do miejsc, które można zwiedzać i bawić się w przyjemnie niskich temperaturach. Dubaj, choć w trakcie europejskiego lata jest niezwykle gorący, potrafi zaskoczyć szukających turystycznych wrażeń.

Tani samolot

Sezon letni, trwający od czerwca do końca września to idealny czas na wizytę w Dubaju ze względu na niedrogie bilety lotnicze. Bilet w klasie ekonomicznej liniami Emirates, oferującymi przelot na trasie Warszawa – Dubaj można kupić już za 1900 złotych (w sezonie zimowym cena wzrasta o koło 1000 złotych), zdecydowanie taniej jest też w liniach Wizz Air – przelot z Katowic do stolicy emiratu może kosztować 500-600 złotych.

Gorące lato

Temperatury sięgające 45 stopni w ciągu dnia, spadające do 30 w nocy to jedna strona Dubaju w trakcie europejskiego lata.

Druga to turkusowe i bardzo ciepłe morze, publiczne plaże i atrakcyjne zniżki, na które mogą do końca września liczyć turyści odwiedzający ten emirat. Latem niemal wszystkie hotele w tDubaju oferują znaczace zniżki cen.. W pięciogwiazdkowych hotelach ceny spadają o 50 proc i pokój można wynająć za równowartość 600-700 złotych. Hotel trzygwiazdkowy w obrębie miasta to z kolei wydatek nie większy niż 200 złotych.

Swoje atrakcyjne oferty mają także na lato polskie biura podróży – największe z nich oferują pobyt w ikonicznym Atlantis The Palm, wraz z przelotem, za 5 do 6 tysięcy złotych.

Wszędzie klima

Dubaj jest bodaj najbardziej „zklimatyzowanym” miastem na świecie – klimatyzowane są wszystkie hotele, centra handlowe, metro, autobusy, autonomiczne tramwaje, przystanki autobusowe a nawet malutkie sklepiki na targu Old Souk.

Tańsze zwiedzania i zabawa

Specjalne letnie oferty, obowiązujące do 1 września, przygotował największy na świecie, wielkości 12 pełnowymiarowych boisk piłkarskich, klimatyzowany park rozwrywki IMG Worlds of Adventure. Wśród atrakcji znajdziemy tam jedną z najszybszych na świecie kolejek roller-coaster, rozpędzających się do ponad 100 km/h, liczne kina 5D i Haunted Hotel, czyli dom grozy z prawidzwymi aktorami.

W ramach letniej oferty IMG Summer Carnival całodzienny bilet na wszystkie atrakcje kosztuje 245 dirhamów. Za dodatkowe 120 AED możemy się do woli stołować we wszystkich barach i restauracjach na terenie parku.

https://www.youtube.com/watch?v=jX7ADTrLliY

Park filmowy dobry na lato

Lato także okazja to wizyty w Dubai Parks & Resorts. To jedne z największych na świecie parków tematycznych, położone 45 minut drogi od miasta. Na ogromnym terenie położone są tutaj miasteczka Bollywood, pełne atrakcji związanych z indyjską popularną filmografią, Motion Gate, klimatyzowany hangar, poświęcony najpopularniejszym postaciom z takich choćby filmów jak Shrek czy Ghost Busters.

Dzieci i dorośli mogą skorzystać także ze zbudowanego ze specjalnych klocków Legoland WaterPark – parku wodnego.

Całości dopełnia prawdziwy Legoland, w którym odtworzono niemal cały Dubaj, wraz z wysoką na ponad 10 metrów Burj Khalifą, system naziemnego metra, słynnym hotelem Burj al Arab czy Dubai Mariną. Do 31 sierpnia jednodniowy wstęp do parków kosztuje od 85 do 195 dirhamów, czyli od około 80 do 190 złotych. To cena dwukrotnie niższa niż w trakcie sezony zimowego. Za dodatkowe 40 dirhamów dziennie do biletu można dokupić opcję nielimitowanego korzystania z restauracji podczas wizyty.

Pakiety wakacyjne

Wakacyjne pakiety dla odwiedzających Dubai Park & Resorts przygotował też położony na terenie parków hotel Lapita, należący do sieci Marriott. Noc w dwuosobowym pokoju oraz całodzienny bilet na wszystkie parki rozrywki kosztuje 680 dirhamów. Inną okazją podczas wakacji jest oferta Dubai Summer Surprises (DSS).

W ramach jej już dwudziestej edycji do 12 sierpnia turyści mają szansę wygrać, robiąc zakupy w dubajskich centrach handlowych – w szczególności w Mall of Emirates i Dubai Mall – vouchery, uprawniające do 75-procentowych zniżek na zakupy. Tam także rodziny mogą bezpłatnie wziąć udział w specjalnych przedstawieniach dla najmłodszych, jak choćby Transformers, Aladdin, Ghostbusters, Pirates in the Caribbean.

Safari wieczorową porą

W trakcie dubajskiego lata warto wybrać się późnym popołudniem, gdy temperatura nieco spada, na pustynne safari, organizowane przez jedną z licznych firm DMC. Kierowca klimatyzowanego landrovera odbierze nas spod hotelu. Po godzinnej, nieco ekstremalnej jeździe po piaskowych wydmach trafimy do beduińskiego obozu i farmy wielbłądów, gdzie zjemy arabską kolację, którą umilą występy arabskich tancerzy. W trakcie lata taką kilkugodzinną przyjemność możemy sobie zafundować już za 150 dirhamów.

https://www.youtube.com/watch?v=L2-yiZJABmo

Narty latem

W 2005 roku tuż przy centrum handlowym Mall of Emirates powstał pierwszy na Bliskim Wschodzie sztuczny stok narciarski - SkiDubai. Od tej pory stał się jedną z wizytówek Dubaju. Oczywiście, nikt nie przyjeżdża do Dubaju na narty, ale jeśli turyści spędzają tu więcej niż trzy dni, narty są jedną z form spędzenia wolnego czasu. W końcu, obecnie to największy stok narciarski w dubaju (niedługo ma zostać otwarty stok o długości 1 200 metrów).

Stok odwiedzany jest przez ponad 800 tysięcy turystów rocznie. Każdego produkowane jest tutaj 85 ton sztucznego śniegu, który pokrywa stok o różnicy wzniesień 85 metrów i szerokości 80 metrów. Klienci mogą na samą górę dostać się wyciągiem krzesełkowym (4-osobowa kanapa) lub orczykiem (wyciąg krzesełkowy jeździ bardzo powoli). Od połowy stoku, po prawej stronie poprowadzono dodatkowy orczyk. Stok ma długość ok. 400 metrów, w połowie skręca pod kątem 50 stopni. Śnieg nie jest zbyt szybki i stok jest dobrym miejscem na przykład na rozgrzewkę przed sezonem zimowym.

W hali panuje stała temperatura - 2 stopnie Celsjusza. Na stoku można wypocząć w małej restauracji Avalanche a tuż przy wejściu do hali w restauracji o nazwie St.Moritz (tu można też odpocząć przy sztucznym kominku). W cenie wejściówki goście dostają kombinezon, buty, narty, kijki, jednorazowe skarpetki, kask – obowiązkowy dla dzieci poniżej 13 roku życia (nie dostają czapek i rękawiczek). W sezonie letnim wstęp do Ski Dubai (tzw. Solar Pass) kosztuje 285 dirhamów, najdroższy dzienny bilet na wszystkie atrakcje, włącznie z jazdą na nartach – 510 dirhamów.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.