Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 21 lipiec 2017 11:34

Trasa CykloKorytnicka ma już rok

Napisane przez AG
Trasa CykloKorytnicka ma już rok Narodowe Centrum Turystyki Słowacji

Trasa turystyczna prowadząca z  Rużemberka do Korytnicy obchodzi rok istnienia. Trasa prowadzi po nasypach dawnej kolejki.

Trasa ma charakter relaksacyjno – naukowy. Po drodze ustawiono tablice z informojące o historii kolejki, o historii i atrakcjach okolicy. Są na nich także propozycje wycieczek w bok od trasy. Szlak poprowadzono na granicy dwóch parków narodowych – Niskich Tatr i Wielkiej Fatry. Całość ma długość 23 kilometrów, koniec jest w Uzdrowisku Korytnica.

Gabriela Demčáková, dyrektor wydziału polityki regionalnej w urzędzie miejskim w Rużemberku, powiedziała: „Mali i duzi rowerzyści mogą pokonywać naszą trasę, po drodze sa przygotowane miejsca postojowe. Pod rodze można też „zdobywać“ pamiątkowe pieczątki.“

Wspomniane pięczątki są do dyspozycji chętnych w informacji turystycznej w Rużemberku oraz w punktach gastronomicznych na trasie: na Podsuchej w Kolibie Bodega, w Liptovskej Osadziee w Jánošíkovej kolibie, w Pensjonacie Svätopluk w Korytnicy.

Gabriela Demčáková dodała: „Chcemy w ten sposób propagować CykloKorytnicką, motywować rodziny zwłaszcza z dziećmi do aktywnego wypoczynku oraz do odkrywania piękna dolnego Liptowa. Lato to doskonały czas na wycieczki rowerowe po całej krainie. Pięczątki są świetną pamiatką z Liptowa w rowerowych dziennikach z podróży.“

Darina Bartková, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego Regionu Liptov, dodała: „CykloKorytnicka to jeden z ważniejszych projektów rowerowych w regionie. Każdej niedzieli organizujemy po trasie wycieczki z przewodnikiem.“

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.