Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 20 lipiec 2017 09:36

Hurghada poprawia bezpieczeństwo

Napisane przez AG

Prawie pół tysiąca kamer zostanie zainstalowanych w Hurghadzie na plażach, przy głównych ulicach i na placach.

Po ostatnim ataku nożownika na plażach hotelowych, władze Hurghady podjęły stanowcze kroki, by jeszcze bardziej zapewnić bezpieczeństwo turystom odpoczywającym w kurorcie.

Jak podaje portal Hurghada24.pl, Ahmed Abdallah. Gubernator Morza Czerwonego, powiedział: „Hurghada będzie pod pełnym nadzorem elektronicznym. Ogłoszone w zeszłym miesiącu porozumienie z Ministerstwem Telekomunikacji o zainstalowaniu 420 kamer w Hurghadzie będzie przyspieszone i w większym wymiarze. Kamery zostaną połączone z elektronicznym centrum monitorowania i departamentem policji w Hurghadzie."

W innych miastach prowincji Morza Czerwonego także zostaną zainstalowane dodatkowe kamery. Ministerstwo Turystyki Egiptu będzie wymagało od resortów turystycznych zamontowania bramek elektronicznych w celu zaostrzenia środków kontrolnych oraz by wpuszczały swoich gości tylko przez główne wejścia. Według portalu Hurghada24.pl, po piątkowym ataku nożownika, w Hurghadzie zwiększyła się liczba personelu ochrony w hotelach i obiektach publicznych. Kontrolowane są samochody zatrzymujące się w pobliżu hoteli i kurortów. W celach prewencyjnych legitymowani są mieszkańcy Hurghady (nawet w swoich domach). Do tej pory aresztowano blisko 200 osób podejrzanych o różne wykroczenia lub przestępstwa popełnione w ostatnim czasie na terenie całego Egiptu.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.