Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

wtorek, 18 lipiec 2017 17:13

Liptów i Tatry Wysokie wspólnie celują w dalekie rynki

Napisane przez AG
Liptów i Tatry Wysokie wspólnie celują w dalekie rynki archiwum Słowackie Centrum Turystyki

Regionalne organizacje ruchu turystycznego REGION LIPTÓW i REGION WYSOKIE TATRY będą koordynować swoje aktywności przy współpracy z rynkami zagranicznymi. Powstała wspólna centrala kierunków, której głównym celem jest stworzenie atrakcyjnego produktu obu regionów.

W jedności siła, stwierdzili mieszkańcy Liptowa i Tatr Wysokich. Obie organizacje regionalne już dłuższy czas współpracowały na przykład podczas pozyskiwania nowych połączeń lotniczych do Popradu i powiązanych aktywności marketingowych. Dotychczas nie istniał jednak żaden status współpracy. Wynikiem wspólnych negocjacji jest powstanie agencji turystycznej spełniającej zadanie handlowej centrali kierunków. Organizacje regionalne ruchu turystycznego pełnią zwłaszcza zadanie marketingowe, dlatego naturalnie powstała konieczność przenieść te aktywności na wyższy poziom i scalić je aktywnościami handlowymi.

Michal Sýkora, prezes zarządu Regionalnej Organizacji Ruchu Turystycznego REGION WYSOKIE TATRY, powiedział: „Dotychczas byliśmy skoncentrowani zwłaszcza na rynkach tradycyjnych. Należą do nich dla nas Czechy, Polska, Węgry i lokalnie Słowacja. Nadal wspomniane rynki będą dla nas priorytetowe i główne, ale chcemy efektywniej zachęcać również rynki odleglejsze, a to wymaga już kompleksowego produktu i skoordynowanych działań. Podczas poszukiwania nowych rynków musimy złączyć nasze regiony, w pełni wykorzystać ich potencjał i przygotować jak najlepszą ofertę.”

Dotyczy to zwłaszcza Wielkiej Brytanii, regionów rosyjsko- i niemieckojęzycznych, Skandynawii i Izraela. Perspektywicznie może również Chin i innych azjatyckich państw, których mieszkańcy wprawdzie przyjeżdżają na Słowację, ale mniej więcej są tu tylko przejazdem i przez kilka godzin zwiedzają Bratysławę, co nie wykorzystuje wystarczająco potencjału naszego państwa i naszych usług.

Ján Blcháč, prezes zarządu Regionalnej Organizacji Ruchu Turystycznego REGION LIPTÓW, dodał: „Głównym celem jest stworzenie zrozumiałego informacyjnego i produktowego portfolio dla potencjalnych partnerów zagranicznych. Chcemy być postrzegani jako niezawodny, profesjonalny partner, świadczący kompleksowe usługi tak, aby ustanowić wszechstronne korzystne warunki do stabilnej, długotrwałej współpracy z wizją corocznie zrównoważonego rozwoju.”

Narzędziem wspólnej procedury jest wykorzystanie istniejącego know how wszystkich podmiotów komercyjnych w regionach. Tego wymaga przede wszystkim zrozumienie oczekiwań i możliwości poszczególnych podmiotów oraz następnie proaktywny i przystępny kontakt, a także zwiększenie zainteresowania na wspólnym celu. Polega to na zbudowaniu międzynarodowo rozpoznawalnej, konkurencyjnej i bezpiecznej destynacji ruchu turystycznego. Obie organizacje regionalne zobowiązują się do przedłużenia sezonu zimowego i letniego, przyciągnięcia popytu w miesiącach pozasezonowych i przedłużenie odpowiedniej długości pobytu w obu regionach.

Darina Bartková, dyrektor Regionalnej Organizacji Ruchu Turystycznego REGION LIPTÓW, podkreśliła: „Planujemy zaoferować możliwość wszystkim miejscom zakwaterowania i podmiotom świadczącym usługi ruchu turystycznego w regionach Tatr Wysokich i Liptowa, które mają wysokiej jakości ofertę i chęć do współpracy.”

Uczestnikami podpisania porozumienia byli: prezes zarządu Regionalnej Organizacji Ruchu Turystycznego REGION WYSOKIE TATRY Michal Sýkora, prezes zarządu Regionalnej Organizacji Ruchu Turystycznego REGION LIPTÓW Ján Blcháč, wiceprzewodniczący Regionalnej Organizacji Ruchu Turystycznego REGION WYSOKIE TATRY Richard Pichonský, wiceprzewodniczący zarządu Regionalnej Organizacji Ruchu Turystycznego REGION LIPTÓW Michal Slašťan, dyrektor Regionalnej Organizacji Ruchu Turystycznego REGION WYSOKIE TATRY Veronika Littvová, dyrektor Regionalnej Organizacji Ruchu Turystycznego REGION LIPTÓW Darina Bartková, członkini zarządu nowo powstałej agencji turystycznej Lucia Blašková i Katarína Lukáčová a także członek rady nadzorczej agencji turystycznej Gabriel Jamnický.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.