Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 11 lipiec 2017 23:28

Muzyczna Brema

Napisane przez MG
Plac przed Ratuszem w Bremie Plac przed Ratuszem w Bremie fotoetage

Festiwal Muzyczny w Bremie, odbywający się od 1989, jest muzycznym wydarzeniem o wyjątkowym charakterze i ogromnie popularnym wśród mieszkańców tego hanzeatyckiego miasta.

W dniach od 19 sierpnia do 9 września znakomici artyści wykonają dla publiczności utwory znane i popularne, a także wyrafinowane rarytasy w dziedzinie klasyki, jazzu i muzyki światowej.

W iluminacji rynku bremeńskiej starówki, u stóp romańskiej katedry św. Piotra festiwal rozpocznie się wieczornym koncertem zatytułowanym „Wielki Nokturn”.

W pobliskim, pochodzącym z lat dwudziestych XX w. zabytkowym gmachu filharmonii „Glocke“ z foyer i salami koncertowymi w stylu art déco zostanie wystawionych wiele przedstawień muzycznych – z genialną, ale i kontrowersyjną operą „Don Giovanni“ Mozarta 1 września na czele.

W ramach Festiwalu koncerty będą odbywać się także w okolicach Bremy( w Bremerhaven, Oldenburgu, Emden iVerden). Sam festiwal zakończy się z wielkim przytupem: 9 września po raz pierwszy od 1989 w Bremie wystąpi z koncertem Londyńska Orkiestra Filharmoniczna. Organizatorzy Festiwalu Muzycznego wzięli pod uwagę także aspekt ekologiczny: bilety na koncerty są zarazem biletami komunikacji lokalnej.

http://www.musikfest-bremen.de

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.