Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

wtorek, 04 lipiec 2017 12:27

8 powodów, by odwiedzić Tatralandię latem

Napisane przez AG
Jeden z basenów otwartych w Tatralandii Jeden z basenów otwartych w Tatralandii AG

Największy na Słowacjai aquapark – Tatralandia pod Liptowskim Mikulaszem jest jednym z chętniej odwiedzanych miejsc przez Polaków odpoczywających na Liptowie. W długi weekend czerwcowy trudno było znaleźć zarówno na parkingu aquaparku, jaki i wioski domków wakacyjnych znaleźć samochód z inną niż polską rejestracją. Tatralandia mogłaby spokojnie nazywać się Polandia.

Fakt, że kompleks termalnych basenów odwiedzany jest zima wydaje się normalny i logiczny. Cóż bowiem może być przyjemniejszego po calym dniu na nartach od sauny lub kąpieli w gorącej wodzie? Ale latem jechacćdo termalnego aquaparku? Przedstawiamy 8 powodów, dlaczego warto:

1. Położenie - Tatralandia jest położona zaledwie 50 kilometrów od przejścia granicznego w Chyżnem, 450 km od Warszawy. Po przekroczeniu przejścia granicznego w Chyżnem, kierując się drogą nr 59 (E77), w Podbielu skręcamy w lewo na drogę 548 i jedziemy nią w kierunku Liptovskyego Trnovca przez Habovkę i Zuberec. Dalej kierujemy się do Liptovskiego Mikulasa, Tatralandię zobaczymy po lewej stronie.

GPS: AQUAPARK N49°06.329 E19°34.240

2. Liczba basenów – Tatralandia to 10 basenów całorocznych (Thermal Pool, White Lagoon, Bubble Pool, Paradise Pool, Tropical Pool, Snorkeling Pool, Ocean, Dziecięcy Basen Piratów, Niagara Pool, Tower Pool) – w tym dwa odkryte; 4 baseny letnie (Pool 21 atractions, Amazonia, Swimming Pool, Raftaria Pool).

Łączna powierzchnia basenów wynosi 3120,22 metra kwadratowego.

3. Liczba zjeżdżalni – w Tatrlandii znajduje się 6 zjeżdżalni całorocznych (Tornado – 101 metrów długości, Rapido – 97 m, Monkey Slide – 100 m, Jungle Raft – 87 m, Black and White – 72 m, Wood Splash – dla małych dzieci) oraz 21 letnich (Trio – 120 m, Boomerang Raft Tramp – 63 m, Crazy River – 115 m, Rollercoaster – 104 m, Triple Splash – 42 m, Double Bubble – 42 m, Free Fall – 35 m, Double Fall – 41 m, Amakonda – 146 m, Twister – 45 m, Black Hole – 100 m, Kamikadze – 43 m, Niagara – 30 m, Banana Fun – 77 m, Black Magic – 62 m, Little Niagara – 4 m, Amazonia – dla małych dzieci, Sky Slide, Sun Slide, Fire Slide – wszystkie trzy dla maluchów).

4. Zakwaterowanie – wioska wakacyjna Holiday Village dysponuje 101 różnego rodzaju domkami z 500 łóżkami. Na terenie jest plac zabaw, miejsca do grillowania, restauracja (można wykupić noclegi ze śniadaniami). Wioska sąsiaduje bezpośrednio z kompleksem basenowym, goście wchodzą przez osobną furtkę. Wszystkie domki mają do dyspozycji gości telewizor, aneks kuchenn i węzeł sanitarny oraz taras lub balkon.

5. Dodatkowe atrakcje – jakby było mało basenów i zjeżdżalni, to w Tatralandii możemy skorzystać z ciągle rozbudowywanej strefy saun (w tym jedna na dachu, z widokiem na góry), masaży, kawiarenek, restauracji, wziąć lekcje surfingu pod dachem, odwiedzić nowootwartą część – Tatrapolis (m.in. park miniatur, kolejka), spróbować latania...

6. Świetna baza wypadowa – z Tatralandii można łatwo dostać się w Tatry Zachodnie, oczywiście w Niskie Tatry (wjechać lub wejść na Chopok, przejśc dalej na najwyższy szczyt – Dumbier), odwiedzić dwie jaskinie w Dolinie Demianowskiej (Jaskinie Wolności i Jaskinię Lodową), zwiedzić pobliski Liptowski Mikulasz, ruiny zamowe czy park miniatur w Liptowskim Janie. Wszystkie miejsca oddalone są od kilku minut do godziny jazdy samochodem. Można też wybrać się na wycieczki rowerowe – świetna sieć szlaków.

7. Tatralandia jest przyjazna dzieciom. Niektóre baseny są przeznczone tylko dla maluchów już chodzących, ale jeszcze nie pływajacych samodzielnie. Bezpłatnie udostępniane są różnego rodzaju udogodnienia do pływania – kóła, dmuchane zwierzątka itp. W budynku głównym nad basenami znajduje się strefa dziecięca z miękkimi materacami, lodówką, kuchenką, podgrzewaczem, przewijakiem, zabawkami. Przy restauracji w Holiday Village znajduje się pokój zabaw dla maluchów.

8. Obsługa – w Tatralandii wszyscy są uśmiechnięci, chętni w pomocy, odpowiadający na najróżniejsze pytania. Większość rozumie po polsku. Poziom obśługi na najwyższym poziomie.

Tatralandia.sk/pl