Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 22:10

Cypryjska ofensywa MICE

Napisane przez MG

Cypr znany był dotychczas wśród polskich turystów jako miejsce wypoczynku. Władze turystyczne Cypru mają jednak znacznie większe ambicje i próbują zainteresować polskich organizatorów swoją ofertą przeróżnych konferencji i wyjazdów typu incentive.

Od kilku lat zagraniczna turystyka przyjazdowa na Cyprze przeżywa rozkwit; wprost rekordowo zapowiada się sezon 2017. Według wszystkich statystyk i analiz wskaźniki wzrostu kształtują się na poziomie 15-20 procent. Dominują turyści z Wielkiej Brytanii i Rosji, ale również Polacy zajmują wysokie 7. miejsce.

W ubiegłym tygodniu Cypryjska Organizacja Turystyczna zorganizowała w hotelu Bellotto w Warszawie prezentację i warsztaty poświęcone konferencjom i podróżom motywacyjnym na słonecznym Cyprze. Trzeba przyznać, że wyspa ma wprost idealne warunki stworzone do tego typu imprez. W czasie wieczoru prezentowali je zarówno przedstawiciele CTO, jak również organizatorzy MICE Suncare DMC i Top Kinisis DMC. Przede wszystkim to szeroki wachlarz bazy noclegowej – od hoteli kat***** po obiekty typowo turystyczne.

Dalej - niezwykle bogate możliwości programowe: rejsy jachtem, „jeep safari”, wizyty w cypryjskich wioskach, degustacje miejscowego wina i lokalnych przysmaków, wieczory w tawernach, „pirackie” noce itp.

W wieczorze cypryjskim uczestniczył Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Cypryjskiej w Polsce Petros Kestoras. Przybyło ponad 130 przedstawicieli polskiej branży turystycznej; część z nich wzięła udział w warsztatach z udziałem strony cypryjskiej.

Tasoula Syrimi dyrektor ds. turystyki przyjazdowej i konferencji z Top Kinisis, powiedziała: „Polski rynek stanowi dobry potencjał dla turystyki na Cypr i w następstwie naszych spotkań liczymy na pozyskanie nowych partnerów”.

Wieczór zakończyła kolacja z narodowymi potrawami cypryjskimi i oczywiście lokalnymi winami.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.