Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

czwartek, 08 czerwiec 2017 20:33

Antalya: Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem

Napisane przez AG
Antalya: Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem AG

W tym roku Antalyę odwiedzi 150 tysięcy polskich turystów, gospodarze mają nadzieję, że w następnych latach liczba Polaków wróci do 250 tysięcy z roku 2015.

Silna reprezentacja tureckiej Antalyi przyjechała do Warszawy na spotkanie z przedstawicielami polskiej branzy turystycznej oraz dziennikarzami.

Yusuf Hacisuleyman, wiceprezes Ibzy Przemysłowo Handlowej Antalyi i prezes biura ds promocji Antalyi, powiedział: “Chcemy pokazać Antalyę nie tylko, jako cel przyjazdu wypoczynkowego, ale także jako miejsce, w którym warto inwestować. Oprócz Polski nasza delegacja odwiedzi jeszcze NIemcy, Holandię, Ukrainę i Izrael. We wszystkich tych krajach proponujemy szeroką współpracę z naszym miastem. Polska jest bardzo ważnym dla nas rynkiem turystycznym. W 2015 roku odwiedziło nas ponad 250 tys. polskich turystów. Z wiadomych powodów w ubiegłym roku było ich mniej, ale zachęcamy teraz wszystkich, którzy już byli w Antalyi, by do niej wrócili. A tych, którzy u nas jeszcze nie byli - żeby to zrobili jak najszybciej. Pamiętajmy, że turystyka jest pomostem, który podtrzymuje przyjaźnie między ludźmi z innych narodów.”

Yaşar Döngel, członek zarządu Lotniska w Antalyi, dodał: “Rok 2016 był trudny dla całe turystyki tureckiej i oczywiście odbiło się to na dużo słabszych wynikach lotniska w Antalyi. Jeszcze w 2015 roku obsłużyliśmy 28 mln pasażerów, stając się 14 lotniskiem w Europie pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. W 2016 roku samych turystów zagranicznych odnotowaliśmy 6,5 mln, w tym 110 tys. Polaków. W 2017 roku przewidujemy, że zarówno liczba ogólna pasażerów, jak i gości z Polski wzrośnie o 55-60 proc. Patrząc na dotychczasowe wyniki w tym roku oraz na kontrakty z liniami lotniczymi na lato, można być optymistą. Z Polski obecnie ląduje w Antalyi 20 - 25 samolotów tygodniowo. W lipcu i sierpniu ich liczba zwiększy się do 30 - 35 samolotów tygodniowo. Będa one latały z najważniejszych portów lotniczych w Polsce.”

Z kolei Erkan Yağcı, prezes Śródziemnomorskiego Stowarzyszenia Hotelarzy Turystycznych, powiedział: “Antalya, a mówimy tutaj nie tylko o mieście, ale i o 600 kilometrach plaż, dysponuje 600 tysiącami łóżek. Na turystów czekają 403 hotele 5* i ponad 900 kompleksów hotelowych. Każdy może dobrać sobie hotele według swoich potrzeb. Antalya jest 12 najchętniej odwiedzanym miastem na świecie. Obecnie nasze inwestycje celują w zapełnienie luk, w to, czego brakuje. Takim przykładem jest kompleks The land of legend - hotel połączony z parkiem w typie Disneyland w Beleku. W tym roku obłożenie hoteli jest większe o 40 proc. od zeszłorocznego. Na razie jednak daleko nam do wyników z roku 2015, zwłaszcza jeśli chodzi o rynki europejskie.”

Ayhan Bectas, reprezentujący stowarzyszenie inwestorów z Antalyi (jednocześnie członek zarządu biura Coral Travel Wezyr Holidays), dodał: “Reprezentuję stowarzyszenie inwestorów, które każdego roku wydaje na rozwój turystyki (lotniska, hotele, infrastruktura) ok 13 - 15 mld dolarów. Od pięciu lat pomijając wyjątki, nie inwestujemy w nowe hotele. Nasze wysiłki koncentrują się na renowacji istniejących obiektów. Poza tym skupiamy się na megaprojektach w całej Turcji, poprawiających infrastrukturę turystyczną. W 2019 roku ukończona zostanie budowa lotniska na północ od Stambułu, jednego z dwóch największych lotnisk na świecie. Do 2023 roku ukończony zostanie drugi most łączący dwie strony Bosforu. W najbliższych latach zbudujemy również sieć autostrad łączących wschód z zachodem kraju. W samej Antalyi kończymy dwie obwodnice oraz budowę linii tramwajowej prowadzącej do lotniska.”

Obecny na spotkaniu Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki, pytany o ewentualną zmianę strategii sprzedażowej oferty tureckiej przez polskie biura (w kontekście rosnącej sprzedaży indywidualnej na rynku niemeickim), odpowiedział: “Nie ma co porównywac rynków niemieckiego i polskiego. Polscy touroperatorzy są w trudniejszej sytuacji, spowodowanej restrykcjami dotyczącymi transportu lotniczego, limitami. Rynek niemiecki ma większą dostępność do większej liczby biletów lotniczych. I stąd na rynku niemieckim większa jest liczba rezerwacji indywidualnych niż na rynku polskim, bo w Polsce mamy mniejsze możliwości. Jednak z danych naszych wynika, że dynamika sprzedaży oferty tureckiej przez touroperatorów działających na rynku polskim wzrasta.”

Sururi Çorabatır, Konsul Rzeczpospolitej Polski w Antalyi, skomentował: “Polska to dla Antalyi jeden z najważniejszych rynków europejskich. Pod względem liczby turystów wasz kraj znajduje się w pierwszej dziesiątce. Bardzo chcemy powrotu sytuacji sprzed kilku lat, kiedy Polaków przyjeżdżało do nas nawet ponad 250 tys. W ubiegłym roku było ich 110 tys., w tym szacujemy, że będzie u nas 150 tys. polskich turystów. Spełniamy wszystkie marzenia o udanych wakacjach a dzieli nas od Polski jedynie 2 godziny 40 minut lotu samolotem.”

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.