Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 13 marzec 2014 09:22

Paryż - rekordowa liczba turystów

Napisane przez AG
 Łuk Triumfalny w Paryżu Łuk Triumfalny w Paryżu archiwum prasowe

Około 32 milionów turystów odwiedziło Paryż w 2013 roku. To był najlepszy wynik stolicy Francji od dziesięciu lat.

Liczba zagranicznych gości wzrosła w porównaniu z rokiem 2012 o 8,2 proc. i osiągnęła 15,5 mln. Najwięcej, bo 2,1 mln przybyło ich z Wielkiej Brytanii. Na następnych miejscach znaleźli Amerykanie, Niemcy, Włosi i Chińczycy. Ci ostatni po raz pierwszy zajęli pierwsze miejsce na liście turystów z Azji, z liczbą 881 tysięcy wyprzedzili Japończyków.
Regionalny Komitet Turystyki z regionu Ile-de-France ogłosił również, że w ubiegłym roku zanotowano rekordowy, 21 procentowy wzrost liczby gości z Bliskiego Wschodu.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.