Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

wtorek, 30 maj 2017 13:42

Islandia chce więcej polskich turystów

Napisane przez AG
Islandia chce więcej polskich turystów AG

Tego lata bezpośrednie połączenia z Islandią będzie miało 70 miast z Europy i Ameryki Pólnocnej.

Zamieszkałą przez 330 tys. ludzi wyspę w ubiegłym roku odwiedziło ponad 1,8 mln turystów. W tym było blisko 40 tys. Polaków. Islandczycy doceniają wagę naszego rynku i chcą się na nim promować.
Firma promująca turystykę do Islandii Promote Iceland i biuro podróży Premium Tours zorganizowały w Warszawie spotkanie z przedstawicielami polskiej branży turystycznej i dziennikarzami.

Thorleifur Thor Jonsson, menedżer Promote Iceland, powiedział m.in. “Chcemy żebyście nam pomogli w promocji Islandii w Polsce. Liczymy na współpracę z polskimi biurami podróży a one mogą być pewne, że współpracują z najlepszymi specjalistami. Celem naszym jest, by Islandia stała się jednym z kluczowych kierunków dla polskich biur podróży.”

Orvar Sigurdsson, prezes Premium Tours, dodał: “Polska jest bardzo ważnym rynkiem dla Islandii i dla mojego, istniejącego od pięciu lat biura. Celem tego spotkania, jak i następnych jest pokazanie Islandii, jako kraju różnorodnego i wartego odwiedzin. Dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym Polski z Islandią znacznie wzrosła liczba polskich turystów odwiedzających nasza wyspę. Ale wciąż nam jest was za mało. Dlatego chcemy zintensyfikować działania promocyjne, pokazujące Islandię jako miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.”