Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 08 maj 2017 11:52

Na Maltę - na spotkanie z latem

Napisane przez MG
Na Maltę - na spotkanie z latem materiały prasowe

Pogoda nas a tym roku nie rozpieszcza. Maj jest zdecydowanie miesiącem, w którym oczekujemy słonecznych i ciepłych dni, za którymi tak tęsknimy po szarych i długich jesieni i zimie. Tymczasem pogoda wydaje sobie nic z tego nie robić i nie jest jej śpieszno do zmiany na lepsze... Co możemy w takim razie zrobić, by wyrwać się z tej zimnej rzeczywistości i wreszcie zdjąć ciepłe okrycia? Jest na to rozwiązanie! Wyjedź na Maltę i ciesz się piękną pogodą na 100 proc!

Dlaczego właśnie Malta?
Malta to państwo, które znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego, typu śródziemnomorskiego. Dzięki temu na tych maltańskich wyspach na Morzu Śródziemnym panuje ciepły klimat z łagodnymi i słonecznymi zimami i długimi, upalnymi latami. Spragnieni letnich atrakcji turyści mogą cieszyć się pięknymi plażami i czystą lazurową wodą oraz podbijać kolejno każdą, z sześciu wysp: główną Maltę oraz Gozo, Comino, Wyspę Manoela, Św. Pawła i Cominotto. Chyba niemal każdy znajdzie tu swoją ulubioną plażę. Dominują te skaliste, ale są tu też małe piaszczyste plaże. W obu przypadkach woda jest zachwycająco lazurowa. Bardziej aktywni turyści mogą uprawiać sporty wodne i korzystać z usług baz nurkowych. Niestety ktokolwiek marzył, by zobaczyć słynne skaliste lazurowe okno na Gozo, nie będzie już miał takiej okazji. Azure Window zawaliło się 8 marca 2017 roku.

Do ciepłego raju można dostać się stosunkowo łatwo. Z naszego kraju można polecieć samolotem bezpośrednio z pięciu miast: Gdańska, Warszawy, Krakowa, Poznania i Wrocławia. Loty są obsługiwane przez Ryanair i Wizzair. Po tym, jak odbędziemy trzygodzinny lot, Malta z całą swoją różnorodnością atrakcji jest już do naszej dyspozycji! Poza pięknymi plażami czeka masa cennych zabytków i niepowtarzalna śródziemnomorska kuchnia i masa restauracji barów!

Atrakcje „po godzinach”

Skupisko barów i restauracji znajduje się w centralnej części wyspy. Nadbrzeżne miasteczka łączą się, tworząc szczególne miejsce dla miłośników kuchni śródziemnomorskiej. Sliema, Gzira, St Julians to zaplecze kulinarne wyspy. Można posmakować owoców morza i pysznych ryb, popijając kieliszkiem lokalnego wina, a to wszystko z pięknym widokiem na morze! To tu, jak i w przyległym Paceville znajduje się masa barów i można odwiedzić nowoczesne bary, a także stare tradycyjne małe knajpki, które nie zmieniły się, mimo upływu lat.

Malta wyposażona jest też w kasyna, które działają przy hotelach. Miłośnicy gier karcianych mogą tu spędzić czas, po dniu wypoczynku w słońcu. Ewentualną wygraną warto przeznaczyć na przedłużenie pobytu na tej pięknej wyspie. W przyhotelowych kasynach raczej nie można liczyć na darmowe spiny, ale przy wejściu otrzyma się powitalnego drinka.

Malta to kraj, który uwielbia imprezy. Szczególnie w miesiącach letnich organizuje się tu liczne festiwale muzyczne, sztuki, filmu oraz bardziej nastawione na rozrywkę festiwale: nutelli, wina, piwa i truskawek. Wieczorami można podziwiać piękne kolorowe fajerwerki, które są nieodłączną częścią kultury tego kraju. Barwne, rozbłyskujące światełka dodają magii długim ciepłym wieczorom.

Dziedzictwo kultury

Historia Malty w ciągu setek lat stała się bogata, ciekawa i burzliwa. W dzisiejszych czasach możemy podziwiać zabytkowe budowle, które zachowały się i opowiadają nam tę historię. Malta to Państwo o największej liczbie kościołów na małej powierzchni. Jest ich 359, a wiele z nich to dzieła architektury! Stolicą Malty jest Valletta, która powinna koniecznie znaleźć się na liście atrakcji turystycznych każdego. Stolica zachwyca wąskimi uliczkami, położeniem na wzgórkach i barwnymi balkonami, wykonanymi z drewna. Valetta jest przepełniona zabytkami. Odwiedzić warto między innymi: Teatr Manoela, układ obronny z fortem św. Elma, konkatedra św. Jana, Pałac Wielkich Mistrzów. Miasto znajduje się na liście Unesco.

Ale Valletta to nie wszystko. Na uwagę zasługuje też Mdina. Dawna stolica, zwana miastem ciszy zamieszkana była przez rodziny szlacheckie. Mdina do dziś zachowała swój majestatyczny wygląd. Otoczona jest obwarowaniami, a samochodami mogą się po mieście poruszać tylko mieszkańcy. Kolejnym „must see” jest zabytek w miejscowości Tarxien, zwany Tarxien temples. Jest to kompleks świątyń megalitycznych, starszy od piramid. Zabytek został odkryty całkowicie przypadkowo podczas budowy w 1914 roku.

Niejeden turysta wrócił zachwycony z Malty i pobyt tam przeszedł oczekiwania wielu. Ten mały kraj jest wypełniony różnorodnymi atrakcjami. Zadowolony będzie miłośnik wakacji na plaży i ten, dla którego urlop oznacza zwiedzanie. Idealnym dopełnieniem do pięknej i pewnej pogody jest smaczna kuchnia i bogactwo smaków. No to w drogę!

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.