Bez smartfona nie ma podróży
Turyści są coraz bardziej uzależnieni od urządzeń mobilnych i oczekują, że usługodawcy będą komunikowali się z nimi tym kanałem – wynika z badań firmy Travelport.
Czytaj więcej...
Nie piszmy ustawy o POT?
Systemu promocji turystyki w Polsce nigdy nie było - trzeba go stworzyć od nowa. Potrzeba o wiele więcej niż jedynie nowelizacji ustawy o POT.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Bez smartfona nie ma podróży
  • Nie piszmy ustawy o POT?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Co ma piernik do turystyki?

Reklama

Reklama

poniedziałek, 03 kwiecień 2017 17:29

Tamer Marzouk PR-owcem biura ETI

Napisane przez AG
Tamer Marzouk Tamer Marzouk materiały prasowe

Były dyrektor biura ds turystyki przy ambasadzie egipskiej w Berlinie, odpowiedzialny za rynek polski, założył własną firmę MIMC (Marzouk Integrated Marketing Communications). Jego pierwszym klientem został ETI - czołowy touroperator niemiecki na rynku egipskim, który niedawno otworzył przedstawicielstwo w Warszawie.

Siedziba MIMC mieści się w Berlinie. Firma będzie interfejsem między niemieckim i egipskim przemysłem turystycznym.
Tamer Marzouk był w latach 2007 - 2001 attache turystycznym odpowiedzialnym za rynek niemiecki przy konsulacie egipskim we Frankfurcie. Od maja 2015 do listopada 2016 był dyrektorem biura ds turystyki w egipskiej ambasadzie w Berlinie. Odpowiadał za rynki: austriacki, niemiecki, polski i szwajcarski. Za jego kadencji we Frankfurcie, liczba turystów niemieckich odwiedzających Egipt wzrosła z 900 tys. w roku 2007 do jednego miliona w 2008 (po raz pierwszy przekroczyła barierę miliona) i 1,3 mln w roku 2010.
W 2015 roku został przez ówczesnego ministra turystyki Egiptu Khaleda Ramy mianowany przedstawicielem ETA (Egyptian Tourist Authority) w Niemczech, odpowiedzialnym za cztery rynki środkowoeuropejskie. W 2015 liczba turystów niemieckich znowu osiągnęła milion.
W swojej karierze Marzouk odpowiadał za wiele projektów B2B w Egipcie: m.in. pierwszą Konwencję QTA w 2007 roku, pierwszy kongres DRV w 2009, stanowisko egipskie na targach ITB w Berlinie w 2011, Egypt Golf Trophy w 2008.
Obecnie jego firma MIMC będzie odpowiedzialna za PR czołowego touroperatora ETI w Niemczech, Polsce, Wielkiej Brytanii, Czechach i innych krajach europejskich.

Mohamed Samir prezes zarządu ETI i Red Sea Hotels, powiedział: “Z Tamerem Marzoukiem, który jest znany, jako ekspert od przemysłu turystycznego w Egipcie i w Niemczech, patrzymy z optymizmem w przyszłość.”

Tamer Marzouk dodał: “Wraz z moim przejściem z sektora publicznego do bardziej dynamicznego i elastyczniejszego sektora prywatnego, założeniem własnej firmy, spełniam swój sen. To ważne dla mnie, że mogę wykorzystywać dotychczasowe doświadczenie i znajomości, do budowania nowych relacji w branży turystycznej. To dla mnie honor, że pierwszym klientem jest ETI.”