Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 07 marzec 2014 09:48

Niemcy chcą 80 mln wykupionych noclegów

Napisane przez AG
Brama Brandenburska w Berlinie Brama Brandenburska w Berlinie AG

Osiemdziesiąt milionów noclegów zarezerwowanych przez gości zagranicznych do roku 2020 - taki jest cel Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT).

Już w roku 2013 liczba zarezerwowanych nocy hotelowych była rekordowa i osiągnęła 71,9 mln. 75 proc. z nich dokonali turyści z krajów europejskich, a wśród nich najwięcej Holendrzy i Szwajcarzy.

Prezes DZT Klaus Laepple powiedział: "Niemiecki przemysł turystyczny może się tak dobrze rozwijać dzięki temu, że nasi sąsiedzi mają stabilną sytuację gospodarczą."

Petra Hedorfer, dyrektor DZT zauważyła: "Wielka Brytania, Rosja i Szwajcaria - z tych krajów zanotowaliśmy największy wzrost liczby turystów. Jesteśmy też ulubionym celem szczególnie dla turystów szwajcarskich, dla których znajdujemy się na drugim miejscu po Hiszpanii, ale przed Francją."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.