Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 24 marzec 2017 12:55

Wiedeń - 2016 rekordowym rokiem przemysłu spotkań

Napisane przez MG
Wiedeń - 2016 rekordowym rokiem przemysłu spotkań archiwum austriainfo

W 2016 roku w stolicy Austrii odbyło się 4 084 spotkań, wydarzeń, kongresów. To o 11 proc. więcej niż w 2015 roku. Wzięło w nich udział 567 tys. uczestników, o 7 proc. niż rok wcześniej.

Norbert Kettner, dyrektor stołecznego biura turystyki, powiedział: “Przemysł spotkań odnotował w ubiegłym roku rekordowe w historii wyniki. Zarówno jeśli chodzi o liczbę wydarzeń, jak i wykupionych noclegów a także przychodów.”

Liczba wykupionych przez uczestników spotkań noclegów wyniosła 1 718 000 i była wyższa o 2 proc. od liczby noclegów wykupionych w roku 2015.
Przemysł spotkań w 2016 w Wiedniu przyniósł do PKB Austrii 1,072 mld euro (więcej niż rok wcześniej o 3 proc.). Aż 80 proc. z tej sumy przyniosły międzynarodowe kongresy i konferencje, które stanowiły połowę wszystkich wydarzeń a ich uczestnicy wykupili 75 proc. noclegów wykupionych przez branżę spotkań.
Przemysł spotkań w Austrii zapewnia co roku ok. 20 tys miejsc pracy.
W 2016 roku w Wiedniu goście wykupili ponad 15 mln noclegów, 12 proc. z nich wykupili uczestnicy wydarzeń.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.