Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 09 marzec 2017 13:59

Feria de Abril - najważniejsze święto Sewilli

Napisane przez MG
Feria w Sewilli Feria w Sewilli archiwum wakacje-hiszpania.pl

Pierwsza hiszpańska feria w roku rozpocznie się tym razem 30 kwietnia. Sewilla zamienia się na tydzień w teatr, gdzie główną rolą odgrywa tradycja.

Feria rozpocznie się o północy tradycyjnym alumbrao, czyli uroczystym zapaleniem tysiecy światełek przy wejściu do terenów targowych. Zwyczajowo rodziny i znajomi spotykaja się aby spróbować rybnych tapas z licznych straganów oraz obejrzeć imponującą paradę. Większość uczestników ferii ma na sobie typowe andaluzyjskie kostiumy, część porusza się na koniach lub w bogato zdobionych powozach. Spontanicznie organizowane koncerty i występy flamenko to to co najbardziej przyciąga odwiedzających podczas świątecznego tygodnia. Impreza potrwa do 6 maja i jak co roku zakończy się spektakularnym pokazem sztucznych ogni.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.