Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

czwartek, 09 marzec 2017 09:49

Europejskie miasta przyjmują coraz więcej gości

Napisane przez MG
Panorama Londynu Panorama Londynu archiwum visitlondon

Badania przeprowadzone przez Stowarzyszenie European Cities Marketing (ECM) pokazały, że w 2016 roku liczba turystów odwiedzających miast europejskie zwiększyła się w porównaniu do roku 2015 o 3,6 proc.

Po raz pierwszy w ostatnich latach, liczba turystów krajowych wzrosła bardziej niż zagranicznych - o 6 proc., zaś turystów zagranicznych - o 2,3 proc. Czołowa dziesiątka miast najchętniej odwiedzanych pozostała niemal bez bez zmian - Amsterdam zastąpił Sztokholm - na podium znalazły się: Londyn, Paryż i Berlin. Maleje liczba Włochów (minus 4,3 proc. w porównaniu z rokiem 2015), Rosjan (minus 12,4 proc.) i Japończyków (minus 11,8 proc.) podróżujących po Europie, wzrasta systematycznie liczba Chińczyków - tym razem o 2 proc.
Dane zebrano z 62 miast spośród 121, w miastach tych turyści wykupili w sumie 389,9 noclegów. Wśród miast z pierwszej dziesiątki odnotowano następującą dynamikę liczby turystów: Londyn (+7,3 proc. w stosunku do roku 2015), Paryż (minus 9,3 proc.), Berlin (2,7 proc.), Rzym (+1,9 proc.), Barcelona (+8,5 proc.), Amsterdam (+6,6 proc.), Madryt (+6,4 proc.).
Najwięcej turystów zagranicznych odnotowały Londyn (+1,3 proc.) i Paryż (minus 12,9 proc.). Największy wzrost liczby gości zagranicznych wśród miast z pierwszej dziesiątki odnotowały Barcelona (+7,5 proc.) i Madryt (+9,4 proc.).
Prawie 30 proc. turystów odwiedzających w ubiegłym roku miasta europejskie stanowili goście z trzech krajów: Stanów Zjednoczonych - 11 proc., Niemiec - 9 proc. i Wielkiej Brytanii - 9 proc.